Kassai Viktor volt a BL-meccs embere

Divat mostanában “Kassaizni”. A magyar játékvezetőnek és csapatának valóban akadt az utóbbi időszakban hibája, de talán az azért túlzás, hogy az MLSZ Játékvezetői Bizottsága a honi rangsorban csak a hatodik helyre rangsorolta.

Kassai Viktor az UEFA-nál első számú magyar, ennek megfelelően a Bajnokok Ligája-csoportkör utolsó fordulójának szerdai játéknapján az RB Leipzig- Besiktas (1-2) meccsen kapott feladatot. Fontosat. Ugyanis a találkozó a továbbjutásról döntött, a Lipcsének győzelem esetén lett volna sansza a BL egyenes kiesése szakaszba kerülésre, ennek megfelelően a németek nagy elánnal csaptak a mérkőzésbe.

A találkozón a hazai játékosok három esetet vitattak. Kassai a 9. percben büntetőt ítélt ellenük, a 21-ben és a 64-ben pedig les miatt érvénytelenítette egy-egy találatukat.

Első vitatott eset:

A lipcsei belső védő, a magyar felmenőkkel rendelkező Willi Orban például láthatóan nem értette, miért fújt ellen büntetőt Kassai 0-0-ás állásnál. Vitatkozott is egy sort, holott testével úgy sodorta el a találkozó kilencedik percében a törökök holland szélsőjét, Lenst, mint ahogy a hokisok szokták a bodicsekelni ellenfelüket.
Ami a jégen szabályos, a gyepen nem – Kassai okkal mutatott a tizenegyes pontra.

youtube.vom

Második vitatott eset:

A 21. percben ismét Orbannak jutott az egyik főszerep, aki ugyan nem volt lesen, de az ő lábáról került a labda Werner elé. A lipcsei támadó mesterien emelt a török hálóba, de hiába, bizony bő három méteres lesen állt.

youtube.com

Harmadik vitatott eset:

Tovább nyomott a Lipcse az egyenlítésért és ismét gólt szerzett. A 64. percben Augustint érte fél méteres lesen Werner passza, így ezt a találatot is érvénytelenítette a magyar játékvezető. Ez is kiváló ítélet, Ring György ennél az esetnél is pazarul segítette Kassai Viktor munkáját.

youtube.com

A német csapat 23 kapura lövésből csupán egy gólt ért el. Nem Kassain és csapatán múlt tehát a továbbjutásuk, ezt a kudarcot nem lehet a magyar játékvezető nyakába varrni. Ahogy a lipcsei Stefan Ilsanker 82. percben történt kiállítását sem, ami annyira egyértelmű volt, hogy Kassai elő sem húzta zsebéből a második sárgát, a védő már bosszúsan ballagott is zuhanyozni.

A G csoportot a Besiktas 14 ponttal nyerte meg, az FC Porto tíz, az RB Leipzig hét pontot gyűjtött, az előző idényben BL-elődöntős Monaco pedig két ponttal kiesett. A Leipzig az Európa Ligában folytathatja szereplését.

A találkozó összefoglalója:

Eredmények – Bajnokok Ligája, 6. forduló

E csoport:

FC Liverpool (angol)-Szpartak Moszkva (orosz) 7-0 (3-0)
gólszerzők: Coutinho (4., 15., 50. – az elsőt 11-esből), Firmino (19.), Mané (47., 76.), Salah (86.)

Maribor (szlovén)-Sevilla (spanyol) 1-1 (1-0)
g.: Tavares (10.), illetve Ganso (75.)

A csoport végeredménye: 1. Liverpool 12 pont, 2. Sevilla 9, 3. Szpartak Moszkva 6, 4. NK Maribor 3