Referee Viktor Kassai (L) patiently explains the reasoning behind the yellow card for Istanbul's confused player Talisca during the Champions League soccer match between RB Leipzig and Besiktas Istanbul in the Red Bull Arena in Leipzig, Germany, 06 December 2017. Photo: Jan Woitas/dpa-Zentralbild/dpa

Kassai Viktor volt a BL-meccs embere

Kálnoki Kis Attila

sportújságíró. 2017. 12. 07. 12:36

Divat mostanában “Kassaizni”. A magyar játékvezetőnek és csapatának valóban akadt az utóbbi időszakban hibája, de talán az azért túlzás, hogy az MLSZ Játékvezetői Bizottsága a honi rangsorban csak a hatodik helyre rangsorolta.

Kassai Viktor az UEFA-nál első számú magyar, ennek megfelelően a Bajnokok Ligája-csoportkör utolsó fordulójának szerdai játéknapján az RB Leipzig- Besiktas (1-2) meccsen kapott feladatot. Fontosat. Ugyanis a találkozó a továbbjutásról döntött, a Lipcsének győzelem esetén lett volna sansza a BL egyenes kiesése szakaszba kerülésre, ennek megfelelően a németek nagy elánnal csaptak a mérkőzésbe.

A találkozón a hazai játékosok három esetet vitattak. Kassai a 9. percben büntetőt ítélt ellenük, a 21-ben és a 64-ben pedig les miatt érvénytelenítette egy-egy találatukat.

Első vitatott eset:

A lipcsei belső védő, a magyar felmenőkkel rendelkező Willi Orban például láthatóan nem értette, miért fújt ellen büntetőt Kassai 0-0-ás állásnál. Vitatkozott is egy sort, holott testével úgy sodorta el a találkozó kilencedik percében a törökök holland szélsőjét, Lenst, mint ahogy a hokisok szokták a bodicsekelni ellenfelüket.
Ami a jégen szabályos, a gyepen nem – Kassai okkal mutatott a tizenegyes pontra.

youtube.vom

Második vitatott eset:

A 21. percben ismét Orbannak jutott az egyik főszerep, aki ugyan nem volt lesen, de az ő lábáról került a labda Werner elé. A lipcsei támadó mesterien emelt a török hálóba, de hiába, bizony bő három méteres lesen állt.

youtube.com

Harmadik vitatott eset:

Tovább nyomott a Lipcse az egyenlítésért és ismét gólt szerzett. A 64. percben Augustint érte fél méteres lesen Werner passza, így ezt a találatot is érvénytelenítette a magyar játékvezető. Ez is kiváló ítélet, Ring György ennél az esetnél is pazarul segítette Kassai Viktor munkáját.

youtube.com

A német csapat 23 kapura lövésből csupán egy gólt ért el. Nem Kassain és csapatán múlt tehát a továbbjutásuk, ezt a kudarcot nem lehet a magyar játékvezető nyakába varrni. Ahogy a lipcsei Stefan Ilsanker 82. percben történt kiállítását sem, ami annyira egyértelmű volt, hogy Kassai elő sem húzta zsebéből a második sárgát, a védő már bosszúsan ballagott is zuhanyozni.

A G csoportot a Besiktas 14 ponttal nyerte meg, az FC Porto tíz, az RB Leipzig hét pontot gyűjtött, az előző idényben BL-elődöntős Monaco pedig két ponttal kiesett. A Leipzig az Európa Ligában folytathatja szereplését.

A találkozó összefoglalója:

Eredmények – Bajnokok Ligája, 6. forduló

E csoport:

FC Liverpool (angol)-Szpartak Moszkva (orosz) 7-0 (3-0)
gólszerzők: Coutinho (4., 15., 50. – az elsőt 11-esből), Firmino (19.), Mané (47., 76.), Salah (86.)

Maribor (szlovén)-Sevilla (spanyol) 1-1 (1-0)
g.: Tavares (10.), illetve Ganso (75.)

A csoport végeredménye: 1. Liverpool 12 pont, 2. Sevilla 9, 3. Szpartak Moszkva 6, 4. NK Maribor 3