Pakson megállították a Haladást

A Honvéd legyőzte a Puskást az NB 1-ben, a Paks megszerezte az első győzelmét.

Megszerezte első győzelmét a Paks a labdarúgó OTP Bank Liga 2017/18-as szezonjában: hazai pályán 2-0-ra nyertek a Haladás ellen.

Az este nyolc órás kezdés ellenére is 30 Celsius-fok körüli hőmérséklet várta a csapatokat. Az első félidőben kapufával riogatott a Haladás, ám fordulás után öt perc alatt eldöntötte a mérkőzést a Paks: a vezetést egy szöglet eredményezte, majd egy tanítani való kontra végén született meg a második gól.

OTP Bank Liga, 4. forduló:

Paksi FC-Swietelsky Haladás 2-0 (0-0)
Paks, 1073 néző, v.: Vad II
gólszerzők: Szabó J. (57.), Bartha (62.)
sárga lap: Szabó J. (78.), Papp (91.), illetve Tóth M. (29.), Kiss B. (86.)
Paksi FC: Molnár P. – Kulcsár D., Gévay, Lenzsér, Szabó J. – Papp – Hahn (Daru, 87.), Bertus, Hajdú (Kecskés T., 75.), Bartha – Szakály D. (Koltai, 7.)
Swietelsky Haladás: Király – Polgár, S. Wils, Jagodics, Bosnjak – Kiss B., Simon Á. (Williams, 58.), Tóth M. – Jancsó (Rácz, 70.), Grumic (Halmosi, 70.), Bouard Ramos

A címvédő Honvéd 2-0-ra győzött az újonc Puskás Akadémia vendégeként. A kispestiek legutóbb április 22-én, a Vasastól kaptak ki az élvonalban, már kilenc meccse veretlenek.

Kiegyenlített játék és kevés komoly helyzet jellemezte az első félidőt, amelynek végén a vendégek egy potyagóllal szereztek vezetést: Davide Lanzafame 30-35 méterről elvégzett szabadrúgása után mindenki fölött elsuhant a labda, ez pedig annyira megzavarta Branislav Danilovic kapust, hogy szerencsétlenül ért bele, és a lábai között a hálóba pattant.

Egy szerencsétlen becsúszás következtében a felcsútiak játékosa, Radó András a földre került a 14. percben, hordágyon vitték le a pályáról, és kiderült, hogy eltörött a lába.

A szünet után támadólag lépett fel a Puskás Akadémia, mégis a kispestiek voltak eredményesek, miután Lanzafame beadását Eppel Márton fejelte a kapuba.

Puskás Akadémia FC-Budapest Honvéd FC 0-2 (0-1)
Felcsút, 1786 néző, v.: Bognár
gólszerzők: Lanzafame (45.), Eppel (60.)
sárga lap: Márkvárt (34.), Heris (68.), illetve Bobál D. (21.), Lovric (35.),
Puskás: Danilovic – Poór, Hegedűs J., Heris, Spandler – Mevoungou – Molnár G. (Szécsi, 63.), Márkvárt, Balogh B. (Knezevic, 58.), Szakály P. – Radó (Diallo, 15.)
Honvéd: Gróf – Latifu, Lovric, Bobál D. (Baráth, a szünetben), Laczkó – Nagy G., Kamber, Herjeczki – Danilo (Deák I., a szünetben), Eppel, Lanzafame