Az Atlético utolérte a Barcát

A hét közben az Atlético Madrid labdarúgócsapata kiejtette a címvédő Barcelonát a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. Diego Simeone együttese vasárnap a Granadát fogadta a spanyol bajnokság, és a honi pontvadászatban is sikerült nyomás alá helyezni a Barcát.

Jól kezdtek a Matracosok, Koke pedig a vezetést is megszerezte, egy lecsorgó labdát lőtt laposan a hálóba. Ezután érezhetően visszavettek a hazaiak, Rochina pedig kis híján kiegyenlített, a kapufa mentette meg a madridiakat.

Az 59. percben járt a meccs, amikor el is dőlt, Koke ugratta ki Fernando Torrest, a rutinos csatár pedig higgadtan értékesítette a ziccert. Innentől kezdve már vígan elgurigázott az Atlético, a csereként beküldött Correa pedig beállította a 3-0-s végeredményt.

Torres tette sínre a meccset:

Az Atlético Madrid pontszámban utolérte a Barcelonát, mindkét együttesnek 76-76 pontja, a Barca ugyanakkor még pályára lép este, visszaállhat a forduló előtti differencia. A Real Madrid 75 egységet gyűjtött eddig.

Az Athletic Bilbao ebédidőben verte a Málagát, a Sevilla pedig elhullajtott egy pontot otthon a Deportivo ellen. A Rayo Vallecano fontos győzelmet aratott a Villarreal ellen.