A Sevilla nyerte a spanyol csapatok csatáját

Végletekig kiélezett mérkőzésen ejtették ki az Athletic Bilbaót az Európa Ligából.

Nagy élményben volt részük, azoknak a szurkolóknak, akik jegyet váltottak a Ramón Sánchez Pizjuán stadionba csütörtök estére. A EL-negyeddöntő további három párharca véget ért a rendes játékidőben, a spanyol különcsata viszont az idegek harcával borzolta a kedélyeket, de ne szaladjunk ennyire előre.

A mérkőzés első félideje csendben csordogált, így joggal számíthattunk arra, hogy – ha nyögvenyelősen is, de – továbbjut a címvédő andalúz csapat. Nem így történt, hiszen az 57. percben Aritz Aduriz megcsinálta a cselt befelé, majd laposan lőtt a tizenhatoson belülről, és megszerezte a vezetést a Bilbaónak. (0-1)

A Sevillának sem kellett több, két percen belül jött az egyenlítés: Grzegorz Krychowiak passzolt laposan középre, Kevin Gameiro pedig köszönte szépen, bepofozta a labdát a kapuba. (1-1)

Tíz perccel a rendes játékidő vége előtt Benat Etxebarria ívelt középre nagyszerűen, az Atléticótól igazolt Raul Garcia pedig egy parádés, ívelt fejessel jelentkezett. (1-2)

1-2-vel ért véget az odavágó is, így jöhetett a hosszabbítás, melyben nem esett gól, tizenegyesek következtek. A hazai játékosok nem hibáztak, a gólpasszt jegyző Etxebarria viszont igen, így a Sevillának megmaradt az esélye arra, hogy történelmet írjon. Zsinórban háromszor még egy csapat sem hódította el az Európa Ligát.

Európa Liga, negyeddöntő, eredmények:

Sevilla – Athletic Bilbao 1-2
(Gól: Gameiro 59., ill. Aduriz 57., Raúl García 80.) – tizenegyesekkel 5–4
Továbbjutott: a Sevilla tizenegyesekkel (5-4)

Liverpool-Dortmund 4-3 (0-2)
(Gól: Origi 48., Coutinho 66., Sakho 78., Lovren 91., ill. Mhitarjan 5., Aubameyang 9., Reus 57.)
Továbbjutott: a Liverpool, 5-4-es összesítéssel

Sahtar Donyeck-Braga 4-0 (2-0)
(Gól: Srna 25. – 11-esből, R. Ferreira 43. és 74. – öngólok, Kovalenko 50.)
Továbbjutott: a Sahtar Donyeck 6-1-es összesítéssel

Sparta Praha-Villarreal 2-4 (0-3)
(Gól: Dockal 65., Krejcí 71., ill. Bakambu 5., 49., Castillejo 43., Soriano 45.)
Továbbjutott: a Villarreal 6-3-as összesítéssel