Tízet lőttek az angolok, beragadt a Roma – videó

A Chelsea és az Arsenal is átgázolt soros ellenfelén szerdán, Milánóban pedig Zlatan Ibrahimovic első piros-fekete góljainak örülhetett a nagyérdemű.

Az AC Milan a francia Auxerret fogadta a San Siróban, ám bő egy félidőn keresztül nem tudott mit kezdeni a veszélyes kontrákra berendezkedő gall csapattal. Fordulás után aztán Ronaldinho gyors egymásutánban kétszer is villant, Ibrahimovic pedig köszönte szépen a passzokat – az elsőbe a csereként beálló Boateng is belecsúsztatott –, és megszerezte első találatait a csapat színeiben.

Mindeközben az angol csapatok szerdán javítottak a szigetország kedden megtépázott renoméján, az Arsenal Fabregas, Arsavin és Vela örömjátékának köszönhetően egy megválaszolatlan hatost hintett a portugál Bragának, a nyári szerzemény Chamakh is betalált.

A Chelsea sem aprózta el, amely a szlovák Zilinát látogatta meg az első körben, a félidőre pedig már 3-0-s előnnyel londoni előnnyel mentek a csapatok, Anelka duplázott az első felvonásban. Fordulás után itt is, ott is esett gól, a vége 1-4.

Nyert a Real Madrid is, Higuaínt kétszer is pazarul szolgálták ki a társak, apró szépséghiba, hogy az első spanyol találatot öngólként tüntették fel, de igazából ez kit érdekel, ha zsebben a három pont. A szenvedő fél a holland Ajax volt.

A nap szuperrangadóján a Bayern München a Romát verte 2-0-ra, bár a publikum bő e 45 percen keresztül csak állóháborút láthatott. A bajorok végül állva hagyták ellenfelüket, két cseréjük, Gomez és Klose pedig bevette Julio Sergio kapuját.

Némi meglepetésre a Szpartak Moszkva győzelemmel távozott az Olympique Marseille otthonából, a franciák hiába voltak jobbak szinte minden mutatóban és uralták a meccset, a hajrában a nyári igazolás, Azpilicueta talált saját hálójába.

A CFR Cluj pazarul kezdett a Basel ellen és már az első percekben megalapozta későbbi sikerét, igaz a svájciak védelmi hibáikkal tálcán kínálták a gólszerzési lehetőségeket. A Lokit a selejtezőben búcsúztató Basel ugyan szépítette, az egyenlítés már nem jött össze.

A Sahtar Donyeck esélyeshez méltóan legyőzte a Partizan Belgrádot, Srna gólja döntött, azonban nem volt egy sétagalopp az ukránoknak a meccs.

A teljes eredménylista:

A-csoport:
Werder Bremen (német)–Tottenham Hotspur (angol) 2–2
gólok: Hugo Almeida (43.), Marin (48.) ill. Pasanen (12. – öngól), Crouch (18.)

Twente (holland)–Internazionale (olasz) 2–2
gólok: Janssen (20.), D. Milito (30. – öngól), ill. Sneijder (13.), Eto’o (41.)

Bursaspor (török)–Valencia (spanyol) 0–4
gólok: Tino Costa (16.), Aduriz (40.), Hernandez (68.), Soldado (76.)

Manchester United (angol)–Rangers (skót) 0–0

D-csoport:
Barcelona (spanyol)–Panathinaikosz (görög) 5–1
gólok: Messi (22., 45.), Villa (33.), Pedro (78.), Dani Alves (93.) ill. Govou (20.)

FC Köbenhavn (dán)–Rubin Kazany (orosz) 1–0
gól: N’Doye (87.)