Képtelen levetkőzni olimpiai átkát a spanyol férfi kézilabda

Sameer Al-Doumy / AFP
Andreas Wolff kapus volt a németek nyerő embere
Ötödik olimpia elődöntőjét is elveszítette a spanyol férfi kézilabda-válogatott, amely 25-24-es vereséget szenvedett Németországtól a párizsi játékokon.

A spanyolok végig futottak az eredmény után, az első félidőben Németország négy góllal is vezetet már, de a szünetre leadta előnyét (12-12). A második játékrészben hasonlóképpen folytatódott a játék, ám úgy tűnt, a hajrára Spanyolország jobban gazdálkodik az erejével.

A mérkőzésen először az 51. percben szerzett vezetést (22-23), ám ekkor a németek klasszis kapusa, Andreas Wolff a hátára vette a csapatot, bravúrjaival életben tartotta az esélyeket. A meccs utolsó gólja szűk három perccel a lefújás előtt esett Juri Knorr révén, ő állította be a 25-24-es végeredményt.

Spanyolország 1996, 2000, 2008 és 2021 után ismét elbukta az elődöntőt – ami jó hír lehet az ibériaiaknak, hogy az előző négy alkalommal mindannyiszor megszerezték a bronzérmet.

Németország 1936-ban – még nagypályán – volt olimpiai bajnok, azóta kétszer jutott fináléba, ám 1984-ben 18-17-re kikapott Jugoszláviától, 2004-ben, Athénban pedig Horvátország verte meg 26-24-re.