Élő Sport

Nem bírt a házigazda címvédővel, kiesett a magyar kéziválogatott

Varga Jennifer / 24.hu
Csak a győzelem segíthetett volna, és ugyan négygólos hátrányból felállva a második félidőben fordított a magyar férfi kézilabda-válogatott, végül 24-20-ra kikapott Franciaországtól és kiesett az olimpia csoportkörében.

Kézilabda, férfiak, B csoport, 5. (utolsó) forduló

Franciaország – Magyarország 24-20 (11-8)
Dél-párizsi 6-os Aréna
v.: Hansen, Madsen (dánok)
Magyarország: Palasics, Mikler (kapusok) – Bóka 1, Bodó 1, Bánhidi 1, Sipos, Ilic 1, Lékai 2, Imre 6, Ligetvári, Fazekas, Szita 4, Ancsin 4
a francia gólszerzők: Prandi 7, Descat 5, Mem 5, Remili 3, Minne 1, Tournat 1, Porte 1, Fabregas 1

A végére szétesett a franciák ellen a kéziválogatott és kiesett az olimpiáról
A magyar férfi kézilabda-válogatott számára a csoportkör jelentette a végállomást a párizsi olimpián, miután elveszítette az utolsó, mindent eldöntő csoportmeccset Franciaországgal szemben. Chema Rodríguez csapata az öt meccséből egyet nyert meg és négyet elveszítette.

11-14Szita

Egy elrontott támadás után Richardson is rontott, maradt a négy közte.

Sőt, Szita faragott a hátrányon (11-14).

10-14 Mem

Ancsin góljával faragtunk a hátrányon, de Mem is pontosan célzott (10-14).

9-13 Descat

Bodó bombáját Gerard a kapufára tolta, az ellenakcióból Descat volt eredményes (9-13).

9-12 Prandi

Prandi a második félidőben is elkezdte a gólgyártást (9-12).

9-11 Bodó

Bodó megugrasztotta a védőket, majd betalált (9-11).

Lövöldözés

Ancsin első lövését leblokkolták, a lerohanásból Mem lőtte el előkészítetlenül, Mikler a helyén volt.

Folytatódik

A magyarok kezdték a második félidőt.

Félidő, 8-11

Megvolt a lehetőség a mínusz kettőre, de Bánhidi ziccerben kapu fölé pattintott.

Maradt a 8-11, szusszanjunk!

Mikler-parádé

Remili lövését Mikler védte, nagyszerűen szállt be a veterán kapus.

Sipos sérülése

Ilic lövését Gerard lábbal védte, a másik oldalon Fabregas és Sipos fejelt össze.

8-11 Descat

Miler újabb védését követően visszaszerezték a labdát a franciák, Descat ziccert lőhetett (8-11).

8-10 Imre

Nikola Karabatic lövését Mikler védte, az ellenakcióból Imre bence nem hibázott (8-10).

7-10 Ilic

Konan kapott két percet, amiért legyűrte Bánhidit. Jött a hét az öt ellen, Ilic belőtte (7-10).

Mikler bravúrral nyitott

Szita lövését most védte Gerard. Kapuscsere nálunk, jön Mikler, aki azonnal védte a lerohanást.

6-10 Remili

Remili nem tologatta tovább, átlőtt (6-10).

Gyors gólváltás

Minne helyzetig verekedte magát (5-9), Szita ismét betalált (6-9).

4-8 Remili

Prandi kapufát lőtt, Remili nem hibázott (4-8).

4-7 Szita

Nem túl magas a színvonal, nagyon sok hibával játszanak a csapatok. Szita bejött, bevágta (4-7).

Kapusbravúrok

Újabb bejátszást halásztak el a fdranciák, Mem lövését Palasics védte. A másik oldalon Bóka a bal szélről hibázott.

3-7 Descat

Egy elhibázott francia akció végén Imre ziccerét védte Gerrard, Descat akcióból is eredményes  volt (3-7).