Az elitbe Budapesten berobbanó román úszó szédületes döntőben húzta be az olimpiai aranyat

Jonathan Nackstrand / AFP

David Popovici nyerte a 200 méteres gyorsúszást a párizsi olimpián. A mindössze 19 éves úszó korábban két világ- és négy Európa-bajnoki címet nyert, azaz teljes az éremkollekciója.

Popovici tehetségére már 2021-ben felfigyeltek sokan, miután a római ifjúsági Európa-bajnokságon három aranyérmet nyert, majd a tokiói olimpián a negyedik helyen végzett. 2022-ben végleg berobbant a felnőttek közé is, épp a Budapesten rendezett vébén, amikor a 100 és a 200 gyorsot is megnyerte, utóbbit junior világcsúccsal.

A mostani olimpiának is ő volt a nagy esélyese, azonban az utolsó ötven méterre a második helyen fordult, a brit Matt Richards megelőzte ugyanis. Óriási hajrát láthatott a párizsi közönség, végül Popovici csapott célba elsőként, két századdal előzte meg Richardsot, és a bronzérmes Luke Hobsont is mindössze hét századdal.

David Popovici az első román férfi úszó, aki olimpiai aranyat nyert.