Szóba sem kerülhetett a létszámfeltöltés – végleges az olimpián szereplő magyar úszócsapat

Derencsényi István / MTI

Összesen 23 magyar úszó utazik majd a párizsi olimpiára, miután a kvalifikációs időszak vasárnapi zárása után a szövetség véglegesítette a névsort.

Ahogy arra a MÚSZ oldalán megjelent cikk is felhívja a figyelmet, az egyéni indulók esetében egyszerű volt a helyzet, lévén voltak szintidők.

• A legtöbb számot Kós Hubert (100-200 hát, 100 pillangó) és Sárkány Zalán (400-800-1500m gyors) vállalja,
  • míg a Tokióban a medencében egyedüliként érmet szerző Milák Kristóf, bár négy távon is kvalifikált, csak pillangón áll rajthoz.

A váltók esetében ugyanakkor már voltak viták, ahol nem kizárólag az időeredményeket kellett figyelembe venni, de a potenciális indulók egyéni programját is. A férfi 4×100-as gyorsváltó, illetve a női 4×100-as és 4×200-as gyorsváltó szerzett kvótát.

Mindhárom váltóban komoly döntős esélyeink vannak, azaz nem csupán arról van szó, hogy örülünk, amiért egyáltalán ott lehetnek, így ezúttal szóba sem kerülhetett az, hogy létszámfeltöltés miatt további, csak váltóban indítható versenyzők kerüljenek a csapatba. Az edzők döntése komoly vita után született meg, az elnökség pedig elfogadta a szakemberek előterjesztését

– magyarázta Wladár Sándor, az úszószövetség elnöke, aki azt is elmondta, nagy a boldogság, amiért 27 érmet nyert Magyarország a belgrádi Európa-bajnokságon, de a szövetségben helyén kezelik a dolgot, mert ami az Eb-n jó volt a dobogóra, az az olimpián lehet a döntőhöz sem lesz elég.