Könnyekig hatódva nyilatkozott vb-döntője után Kapás Boglárka

M4 Sport
M4 Sport

Kapás Boglárka ötödik helyen végzett 400 méter vegyesen a dohai úszó-világbajnokság vasárnapi zárónapján. A 30 esztendős versenyző, aki 2015-ben, Kazanyban 1500 méter gyorson bronzérmet nyert, öt éve Kvangdzsuban 200 méter pillangón győzött, most pályafutása során először vegyesúszásban volt érdekelt vb-döntőben.

Kapás a táv felénél első volt, mellen viszont komolyabb hátrányba került riválisaival szemben. Bár szépen hajrázott, ötödiknél nem tudott feljebb jönni, de a remek gyorsúszásnak köszönhetően óriásit javított az idején, a 4:39.78 perc viszont így sem volt elég az olimpiai szinthez (4:38.53).

Nem nagyon volt elvárás magammal szemben a döntőben, az volt a cél, hogy javítani tudjak a délelőtti időmön. Hogy ötödik lettem, az azért külön jó, mert az első vb-men is ötödik voltam. 13 éve… Bocsánat… Szóval ez egy jó lezárás

mondta az M4-nek a könnyeivel küzdve a 30 éves Kapás, aki korábban már jelezte, az év gégén visszavonul.