Bombameglepetés a kézivébén: Japán egy kínaival legyőzte Dániát

Bo Amstrup / Ritzau Scanpix / AFP
A győztes gólt Macumoto Hikaru dobta
Eddig is nagyszerűen játszott Japán válogatottja a női kézilabda-világbajnokságon, de ami a lengyelek és a németek ellen nem jött össze a csoportkörben, az sikerült a dánokkal szemben. A társházigazda elleni egygólos győzelemmel az ázsiaiak alaposan megkeverhetik a III. középdöntős csoportot.

A japánok a csoportkörben csupán Iránt győzték le, ugyanakkor Németországtól egy (30-31), Lengyelországtól csupán két góllal (30-32) kaptak ki. Azaz pont nélkül kezdték a középdöntőt az eddig hibátlan, és nagyon magabiztos, éremben reménykedő dánok ellen.

Igaz, Jesper Jensen sem várt könnyű sikert, de azért meglephette, hogy a félidei 12-12 után hiába szurkolt 8000 ember a herningi Jyske Bank Boxenben, Japán kiváló támadójátékkal és kemény védekezéssel fokozatosan növelni tudta előnyét.

Olyannyira, hogy a 46. percben az ázsiaiak már négy góllal, 22-18-ra vezettek, a francia Besanconban védő Kametani Szakura kapus pedig remekelt. A házigazda a hajrára mindent megpróbált, az utolsó két percben Heindahl, Friis és Höjlund révén egy 3-0-s szériát produkálva kiegyenlített.

Azonban volt még egy gyors támadásra idő, Macumoto Hikarunak feltették a labdát kínaira, ő beldig a balszélről berepülve nem hibázott.

Japán 27-26-ra nyert, ezzel az ázsiai csapat története legnagyobb világbajnoki győzelmét aratta.