Hatalmas sikoly, súlyos sérülés – ölben vitték le a kézivébé egyik legjobb kapusát

BJORN LARSSON ROSVALL / TT NEWS AGENCY / TT News Agency via AFP
Marta Batinovic sérülése nagy csapás Montenegrónak
Elszenvedte első vereségét a montenegrói női kézilabda-válogatott az olimpiai kvalifikációs világbajnokság középdöntőjének első fordulójában: Bojana Popovic csapata 26-25-re kapott ki Horvátországtól.

Az első félidő 13-13-as döntetlennel zárult, de 8-6-os horvát vezetésnél történt egy súlyos sérülés: a montenegróiak kapusa, Marta Batinovic egy rossz mozdulat következtében nagy sikollyal a térdéhez kapott és összerogyott.

A román Gloria Buzau kapusa nagyon szenvedett, végül ölben kellett levinni a pályáról, számára minden bizonnyal véget ért a világbajnokság.

Pedig a magyarok elleni csata hőse eddig nagyszerűen teljesített, a mérkőzés előtt a legalább három meccsen pályára lépett kapusok közül neki volt a legjobb mérlege: 67 lövésből 37-et védett (55,2 százalék).

A horvátok a szünet után Camila Micijevic vezetésével már öt góllal is vezettek (19-14), és ugyan Montenegró visszakapaszkodott egy gólra, 20 másodperccel a lefújás előtt Itana Grbic kapu mellé lőtt, így a horvátok begyűjtötték a két pontot (26-25).