Élő Sport

Simán verte Szenegált, de elveszíthette kapusát a magyar kéziválogatott

Bjorn LARSSON ROSVALL / TT NEWS AGENCY / AFP
Kuczora Csenge akcióban
Győzelemmel kezdte meg világbajnoki középdöntős szereplését a magyar női kézilabda-válogatott, amely végig vezetve, 14-8-as félidő után 30-20-ra verte Szenegált. Rossz hír, hogy a cserekapus Szemerey Zsófi súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett.

A magyar válogatott két pontot vitt magával a középdöntőbe, az olimpiai selejtezőtornán való részvételhez szükséges negyeddöntőbe jutás szempontjából ezúttal elengedhetetlen volt a papírforma érvényesítése. A felek eddig egyetlen alkalommal találkoztak, négy éve 30-20-as magyar siker született. Intő jel volt ugyanakkor, hogy Szenegál a mostani tornán döntetlent játszott a horvátokkal és 50 percen át megszorította a svédeket.

Szöllősi-Schatzl Nadine nyitotta meg a gólok sorát a mérkőzés első támadásából, a magyar válogatott pedig stabil, jó védekezésére alapozva a tizedik perc elejére négygólos előnyt (5-1) alakított ki úgy is, hogy támadásban akadtak pontatlan megoldásai.

A szenegáli alakulatból a 21. percig csak a bekötött jobb térdű Sagna tudott eredményes lenni, a rivális többi lövőjét remekül hatástalanította a magyar fal, miközben elöl sok mozgással zilálta szét a szenegáli védelmet a csapat, írta tudósításában az MTI.

A szünetig a szélsők közül Győri-Lukács Viktória négyszer, Szöllősi-Schatzl háromszor volt eredményes. A válogatott hatgólos előnnyel vonulhatott pihenőre úgy, hogy vezetett már 12-4-re is. Sagna ötször vette be az első játékrészben Böde-Bíró Blanka kapuját.

A fordulást követően is hasonló játékot láthatott a kevés néző, a magyar csapat hatékony védekezésére alapozva növelte tovább előnyét, miközben elöl időnként kifejezetten szemrevaló támadásokat vezetett.

A 41. percben alakult ki a tízgólos különbség (22-12), Golovin Vlagyimir a félidő derekán frissített együttesén, amelynek támadásban statikusabbá vált a játéka, ennek nyomán közel hat percig nem tudott betalálni a magyar válogatott, hét gólra közelített Szenegál.

Az 53. percben érkezett a kapuba Szemerey Zsófia, aki rögtön ütközött az egyik szenegálival, le kellett támogatni a pályáról.

A hajrában a visszaálló Böde-Bíró több ziccert is hárított és gólt is szerzett, Klujber Katrin pedig büntetőből és akcióból is szállította a gólokat, így sikerült tíz góllal, ismét 30-20-ra nyerni.

A mérkőzés legeredményesebbjeként a valamennyi hétméteresét értékesítő Klujber kilencszer volt eredményes, a túloldalon Sagna nyolcszor talált be.

A magyar csapatra szombaton este lényegesen nehezebb feladat vár, mivel a társházigazda svéd válogatott ellen lép pályára.

Kézilabda, női vb, középdöntő, I. csoport, 1. forduló

Magyarország – Szenegál 30-20 (14-8)
Göteborg, Scandinavium
v.: Ku, Li (dél-koreai)
Magyarország: Böde-Bíró 1, Szemerey (kapusok) – Győri-Lukács 5, Klujber 9, Vámos 4, Bordás 1, Kuczora 2, Szöllősi-Schatzl 5, Papp, Füzi-Tóvizi, Debreczeni-Klivinyi 1, Albek, Pásztor, Simon, Márton 2

16-10

Vámos harcolt ki hetest, Klujber ezt is bevágta (16-10).

15-10

Ndiaye beállósból volt eredményes (15-10).

15-9

Lukácsot a kettős emberhátrány sem zavarta (15-9).

14-9

Kuczora kapott két percet, Sagna belőtte a hetest (14-9).

14-8 – félidő

Kuczora eldurrantotta a labdát, maradt 15 másodperc, de nem született gól.

Félidő: 14-8.

14-8

Keita gólt lőtt, Albeket kiállították (14-8).

14-7

Albek lövését védte a kapus, a kipattanót beverte Schatzl (14-7).

13-7

Kuczora bombájam most nagyon kellett (13-7).

12-7

Sagna most hibázott, Bíró védett, a másik oldalon Albek labdát vesztett, Sagna ezúttal nem hibázott (12-7).

12-6

Mindkét oldalon techniaki hiba történt, a káoszon Sagna lett először úrrá (12-6).

12-5

Sagna megvillant (12-5).

12-4

Fall emberhátrányból (11-4), Klivinyi válaszcsapásból (12-4).

11-3

Hopp egy szenegáli gól, Gapina (11-3).

11-2

Újabb “megúszás”, Lukács nem hibázta el (11-2).

10-2

Toubissa első védése, Klujber átlövését kapta le. De egy eladott labdát ezúttal Schatzl kontrázott meg (10-2).

9-2

Úgy tűnik, az eddig remeklő szenegáliakon kijött a fáradtság: nekik semmi sem megy, nekünk minden bejön – ezúttal Vámos volt eredményes (9-2).

8-2

Megvan Kuczora első gólja (8-2).

7-2

Egy gyors indulás révén Vámos harcolt ki hetest, Klujber ezt sem romtotta el (7-2).

Kapufák perce

Egyelőre nagyon gyengén játszanak a szenegáliak, de Klujber kapufája miatt nem nőhetett az előny. Az újabb afrikai hibát követően Kuczora, majd Lukács is kapufát lőtt.

6-2

Lukács első elhibázott lövése a szélről jött, de aztán gyors indulásból javított (6-2).