Vért izzadva ment tovább a vb-címvédő, a döntőért már a magyarokkal játszik

Harry How / Getty Images

Négy percen múlt a világraszóló szenzáció a vízilabda világbajnokság keddi negyeddöntőiben, ekkor ugyanis Franciaország még 6-4-re vezetett Spanyolország ellen.

A vébé címvédője gyakorlatilag az egész mérkőzésen szenvedett, az első két negyedben csupán 1-1 gólt dobott. Védekezése sem volt kimagasló, azonban Unai Aguirre kapus egészen ragyogóan játszott, ezért furcsa módon ő tartotta meccsben a csapatát. Ennek nagy jelentősége volt, mivel az utolsó játékrész 6-4-ről indult és sokáig érett a bombameglepetés. Az utolsó percekre azonban elfáradtak a franciák és éppen annyi gólt berámoltak a spanyolok, hogy fogcsikorgatva, vért izzadva továbbjussanak.

Ezzel kialakultak az elődöntős párosítások, a görögök a szerbekkel találkoznak, míg az Egyesült Államokat verő magyar csapat ellenfele a világbajnoki címvédő spanyol együttes lesz.