Phelpsnek, Csehnek és a többieknek összesen tízszer sikerült az, amit Milák egymaga már tizenegyszer véghezvitt 200 pillangón

Czeglédi Zsolt / MTI

Kettős magyar siker született 200 pillangón a római úszó Európa-bajnokságon, Milák Kristóf mögött ugyanis Márton Richárd végzett a második helyen.

Milák – akinek a 200 pillangó döntője a 14. úszása volt az olasz fővárosban – 1:52.01 perces idővel szerezte meg az aranyérmet, ez minden idők hetedik legjobb eredménye ezen a távon. Az első öt idő mind Miláké, és a top 10-ből is hét az ő nevéhez fűződik, három pedig a huszonháromszoros olimpiai bajnok Michael Phelpshez.

Az úszószövetség elemzéséből kiderül, hogy a 22 éves Milák az elmúlt négy évben tizenegyedszer úszott 1:53-on belül – Phelps erre 15 éves pályafutása során ötször volt képes, ami perspektívába helyezi a magyar úszó teljesítményét.

Milák és Phelps mellett mindössze négy másik úszó tudott bekerülni 1:53-on belülre, Chad Le Clos, Szeto Daija és Macuda Takesi egyszer, Cseh László kétszer (2008: 1:52.70; 2016: 1:52.91) járt sikerrel.

Azaz Phelpsszel együtt eddig összesen tízszer úszták le a távot 1:53-on belül – Miláknak ez most sikerült 11-edszer.