„A lényeg, hogy Ricsi felkerült a dobogóra” – mondta Milák, aki maga mellé húzta a magyar ezüstérmest

Czeglédi Zsolt/MTI

A világcsúcstartó Milák Kristóf minden probléma nélkül aranyérmet nyert 200 méter pillangón az Európa-bajnokság döntőjében.

Milák Kristóf világcsúcs nélkül is elverte az európai mezőnyt
Nem volt kérdés, hogy ki ér elsőként célba, ráadásul a második helyre is magyar ért be.

A toronymagas esélyesként érkező magyar úszó simán megnyerte a döntőt, de sokak számára talán meglepő módon nem ezzel volt elfoglalva. A világklasszis ugyanis a másik magyar döntős, Márton Richárd éremesélyének szurkolt. A feltörekvő úszó bődületes hajrával, egyéni csúcsát az Eb-n harmadjára megdöntve lett ezüstérmes 1:54.78-cal.

Az idő most egyáltalán nem érdekelt. A lényeg, hogy Ricsi felkerült a dobogóra. Beérkeztem, kicsit várnom kellett a többiekre és láttam, hogy Ricsi, aki az utolsó fordulónál még hátrébb volt, lehajrázza az olaszt

mondta Milák, aki a himnusz idejére felhúzta magához a dobogó csúcsára Mártont.

A finálét erre a linkre kattintva lehet visszanézni.