Milák Kristóf világcsúcs nélkül is elverte az európai mezőnyt

Czeglédi Zsolt / MTI

A világcsúcstartó Milák Kristóf minden probléma nélkül aranyérmet nyert 200 méter pillangón az Európa-bajnokság döntőjében.

Milákot az Eb-n sem lehetett megverni 100 pillangón
Az olimpiai bajnok a 4x100-as gyorsváltót nagy úszással hozta be a második helyre.

A toronymagas esélyesként érkező magyar úszó az első keddi fináléban volt érdekelt és azonnal élre állt 24.31-es első hosszal. Az igazi hajrá viszont csak száz méter után kezdődött, gyakorlatilag nem volt esély megelőzni, 1:52.01-gyel húzta be zsinórban harmadik Eb-címét ezen a távon.

Milák a nyitónapon a 4×200 méteres gyorsváltóval lett először aranyérmes, majd vasárnap száz méter pillangón védte meg a címét. Keddi sikerével a magyar küldöttség negyedik aranyérmét nyerte, rajta kívül Mihályvári-Farkas Viktória végzett elsőként a 400 vegyesen.

A finálé másik magyarja, Márton Richárd negyedik legjobb idővel és egyben egyéni csúccsal (1:55.49) jutott be a döntőbe, mégis rá tudott tenni még egy lapáttal: 1:54.78-cal csípte el a második helyet, miután elképesztő utolsó 50 métert produkált. Kettős magyar győzelemmel zárult így ez a szám az Eb-n.