Sport vizes vb 2022

Kapás Boglárka hetedikként zárt 200 pillangón

Varga Jennifer / 24.hu

Kapás Boglárka 7. helyen végzett 200 pillangón, a vizes világbajnokság szerdai versenynapján.

Milák edzője: Egy zsenit kell kezelnem, és a zsenik más úton járnak
Virth Balázs úgy érzi, hogy a fiatal klasszissal való közös munka egy folyamat, ahol neki is meg kell tanulnia, hogyan kezelje Milák Kristófot. A világcsúcs jelzi számára, hogy elkapta a fonalat.

A címvédő derékfájdalmak miatt nem tudott ideálisan felkészülni a vébére, így aztán az is komoly eredménynek számított, hogy 2:07.89-es idővel bejutott a fináléba.

A döntőben is úgy úszott, ahogy korábban láttuk tőle, vagyis az első százon tartalékolt és csak utána kezdett hatalmas hajrájába. Féltávnál nyolcadik volt még, végül hetedikként ért célba a futamában 2:08.12-es idővel.

Fájdalom nélkül tudtam úszni, ez már nem okoz gondot, de a felkészülésem alatt zavart. Ebben a döntőben csak annyi volt a célom, hogy legalább egy valakit megelőzzek, de ez nem sikerült

mondta nevetve Kapás, aki a dán Helena Bach-hal századmásodpercre azonos időt úszva lett holtversenyben hetedik.

Summer McIntosh junior világcsúccsal (2:05.20) nyerte meg a számot, a mindössze 15 éves és 308 napos sportoló Kanada legfiatalabb világbajnoka lett. A korábbi rekorder Victor Davis volt, aki 18 éves és 176 napos volt az 1982-es tornán, amelyen 200 mellen nyert. A második helyen az amerikai Hali Flickinger zárt, míg a bronzot a kínai Zsang Jüfej nyerte.