Sport vizes vb 2022

Örömében elsírta magát a 17 éves világbajnok, nyilatkozni sem tudott

Ferenc ISZA / AFP

Magyar szempontból ugyan a 200 méteres pillangóúszás volt a hétfő legfontosabb eseménye (Milák Kristóf és Kenderesi Tamás is döntőbe jutott), több egészen kimagasló eredményt is hozott az esti program a budapesti vizes világbajnokságon.

• Az olasz Thomas Ceccon a nap legjobb eredményét úszva világrekorddal nyert 100 háton.
Óriási hajrá és világrekord kellett az aranyéremhez a Duna Arénában
Thomas Ceccon az első olasz, aki hátúszó számot nyert a vizes világbajnokságon. Ez volt az első világrekord a mostani vébén.
  • Női 1500 méter gyorson az amerikai Katie Ledecky hatalmas fölénnyel győzött – közel 15 másodpercet vert a másodikként célba nyúló 16 éves honfitársára, Katie Grimesra –, pályafutása során negyedik alkalommal nyerte meg ezt a számot, és immár 17-szeres világbajnok, azaz egyetlen siker választja el az örökrangsor második helyén álló honfitársától, Ryan Lochte-tól.
  • Női 100 méter háton az amerikai Regan Smith szoros csatában védte meg címét.
  • 200 méter gyorson a román úszósport történetének első férfi vb-aranyát láthattuk, David Popovici ráadásul, akárcsak a vasárnapi elődöntőben, ezúttal is junior világcsúcsot úszott, és csak hajrában maradt el a német Paul Biedermann 2009-es, cáparuhás világrekordjától. Popovici 17 évesen és 278 naposan a szám történetének második legfiatalabb győztese lett Tim Shaw után, aki 1975-ben 17 esztendősen és 256 naposan nyert.
  • Egy másik 17 éves úszó, Benedetta Pilato is aranyérmet szerzett, ő a női 100 méter mellen csapott célba elsőként. Minden idők legfiatalabb olasz aranyérmese lett, Novella Calligaris rekordját adta át a múltnak, aki 1973-ban 18 esztendősen nyert 800 méter gyorson.

Pilatóhoz köthető a világbajnokság egyik legmeghatóbb pillanata, ugyanis a győzelme után, amikor a medence szélén kellett volna nyilatkoznia, pár szó után örömében elsírta magát, majd nem is tudta folytatni a beszélgetést – a riporter kegyes volt hozzá és nem is feszegette a dolgot, helyette inkább megtapsoltatta a közönséggel a sportolót.