Sport vizes vb 2022

Óriási hajrá és világrekord kellett az aranyéremhez a Duna Arénában

Attila KISBENEDEK / AFP

Thomas Ceccon az első olasz, aki hátúszó számot nyert meg a vizes világbajnokságon:

a 21 éves sportoló ráadásul világrekordot jelentő 51.60 alatt teljesítette a 100 méteres távot, ez volt az első világcsúcs a mostani vb-n.

Ceccon a második helyen fordult, miközben az amerikai Ryan Murphy vezetett, aki a 2016-os olimpia óta tartotta a korábbi csúcsot 51.85-tel. A táv második felét azonban nagyon megnyomta az olasz, aki meggyőző győzelmet aratott.

Érdekesség, hogy hárman (a második Murphy és a harmadik Hunter Armstrong) is 52 másodpercen belül értek célba, ami jelzi, hogy brutálisan erős volt a döntő.