Swiatek a Roland Garros megnyerésével koronázta meg szédületes sorozatát

Anne-Christine POUJOULAT / AFP

2020 után másodszor nyerte meg a Roland Garrost a lengyel Iga Swiatek, aki az idei döntőben két játszmában győzött az amerikai Coco Gauff ellen.

A 68 percig tartó döntőben a világelső Swiatek mindössze négy játékot engedélyezett ellenfelének.

A lengyel az első játszmában kétszer is elvette 18 éves riválisa adogatását, és 32 perc elteltével szettelőnybe került. A világranglistán 23. Gauff rendkívül idegesen játszott első Grand Slam-döntőjében.

A 21 éves Swiatek a folytatásban brékhátrányba került (0:2), ám elképesztő játékkal és rengeteg nyerő ütést bemutatva 5:2-re fordított, és bár Gauff egy gémet még behúzott, az első kiemelt hamar lezárta a meccset.

Swiatek sorozatban 35. győzelmét aratta – ilyen hosszú sikerszériára legutóbb Venus Williams volt képes 2000-ben –, és pályafutása kilencedik tornáját nyerte meg, ebből zsinórban a hatodikat.

Párizsi győzelméért a trófea mellé 2,2 millió eurót (860 millió forint) kapott.

Swiateknek a döntő után a lengyel futballválogatott gólrekordere, Robert Lewandowski is gratulált: