Nadal élete egyik legőrültebb rövidítését nyerte meg

William WEST / AFP

Rafael Nadal egy könnyednek tűnő mérkőzésen, ám drámai első szettet követően jutott be az ausztrál nyílt teniszbajnokság negyeddöntőjébe.

Megköszönték az eddigi kapitány munkáját, újat neveztek ki a teniszválogatottnál
A Davis Kupa-csapat márciusban Ausztráliával játszik, egyelőre erre egy párharcra szól Nagy Zoltán megbízása. Ő Fucsovics Márton edzője is.

A rekordot jelentő, 21. Grand Slam-trófeájára hajtó spanyol a francia Adrian Mannarinót verte 7:6, 6:2, 6:2-re úgy, hogy az első szett végén egy 28 perces tie-breaket élt túl, és hozott 16-14-re.

Mannarino a rövidítésben ráadásul meg is sérült, így a folytatásban már nem tudott komoly ellenállást kifejteni.

Nem jutott be a negyeddöntőbe a harmadik helyen kiemelt Alexander Zverev, a tavaly olimpiai és ATP-világbajnok német játékost a kanadai Denis Shapovalov búcsúztatta három szettben, szűk két és fél óra alatt.

A női világelső Ashleigh Barty is negyeddöntős, miután két szettben, 1 óra 16 perc alatt győzte le vasárnap az amerikai Amanda Anisimovát.