Egyiptom szent állata is belógott a kézilabda-világbajnokságra

Nem elég, hogy a hírek szerint ezer néző is részt vett a zárt kapus kézilabda-világbajnokság nyitómérkőzésén, újabb váratlan vendég is beszökött: a Svájc-Norvégia mérkőzésen ezúttal egy macska rohant végig a kispadok mögött.

Most izgulhatnak csak igazán a koronavírus miatt a magyar kézisek
A pénteki ellenfélnél két újabb pozitív eset történt, mindketten játszottak is ellenünk.

A világbajnokságot az osztrákok legyőzésével kezdő Svájc tíz perc után még 5-3-ra vezetett, de végül nem volt esélye szoros eredmény elérésére, a mérkőzést végül a norvég válogatott nyerte 31-25-re.

Az oroszok 31-25-re verték a szlovénokat, akik a 10. percben vezettek utoljára, azt követően az oroszok előbb magabiztosan növelték, majd megőrizték előnyüket.

Mikkel Hansen fejpántjára vadászik a kézi-vb Góliátja
A kongói Gauthier Mvumbi a francia negyedosztályból érkezett a világbajnokságra.

A Telekom Veszprém játékosai közül az orosz Danyiil Siskarjov két, a szlovén Blaz Blagotinsek egy gólt dobott. A MOL-Pick Szeged szlovén légiósai közül Dean Bombac és Matej Gaber két-két, Borut Mackovsek három alkalommal volt eredményes.