Folytatódott a kézilabdacsoda, Horvátország Eb-elődöntős

Claus Fisker/Ritzau Scanpix via AFP
Nem zökkentette ki a horvát női kézilabda-válogatottat a norvégok elleni súlyos vereség, az Európa-bajnoki középdöntő utolsó, ki-ki mérkőzésén három góllal legyőzte a németeket is, és története legjobb eredményét elérve már elődöntős.

A horvát és a német válogatott úgy vágott neki az utolsó középdöntő-mérkőzésnek, hogy mindkét csapat esélyes volt az elődöntőbe jutásra. A horvátoknak az egygólos vereség is belefért volna, a németeknek csak a győzelem jelentett volna négy közé jutást.

A román kézikapust lelkileg felőrölte a sok vereség
Kell pár nap, mire összeszedi magát.

A horvátok még egy cserét is végrehajtottak, Marijeta Vidak helyére bekerült a keretbe Dejana Milosavljevic, aki koronavírus miatt eddig nem állt a szakvezetés rendelkezésére.

Nagyon jól érzem magam. Körülbelül tíz napja kijöttem a karanténból, de ott is végig edzettem. Hiszem, hogy legalább kicsit tudok segíteni a lányoknak

– nyilatkozta.

A meccset Németország kezdett jobban, a 28. percig egy-két góllal vezettek, akkor sikerült a horvátoknak először átvenni a vezetést a siófoki Jezic révén (11-10).

A 12-12-es félidő után szuperül kezdte a második játékrészt a horvát csapat, Camila Micijevic három góljának is köszönhetően bő nyolc perc alatt csináltak egy 5-0-s szériát (17-12), és innentől kezdve nem volt visszaút a riválisnak. Horvátország 23-20-ra nyert, és készülhet az elődöntőre.

A világbajnok Hollandia 11 góllal legyőzte Romániát, amely története legrosszabb Európa-bajnoki szereplésével a 12. helyen zárt. A Ferencváros holland jobbszélsője, Angela Malestein két gólt dobott.

A másik ágon nem jutott elődöntőbe az olimpiai bajnok orosz válogatott, mivel a középdöntő utolsó fordulójában 30-23-ra kikapott a házigazda Dániától.  A Győri Audi ETO KC dán játékosa, Anne Mette Hansen három gólt dobott.

A pénteki elődöntőben a címvédő franciák a horvát, a házigazda dánok pedig a norvég válogatottal találkoznak. Az ötödik helyért a világbajnok Hollandia az olimpiai címvédő Oroszországgal játszik.