Milák Kristóf olyan időt úszott az ob-n, amivel világbajnokságon is érmet nyert volna

Oliver Hardt/Getty Images

Milák Kristóf óriásit úszott szombaton, az úszó ob zárónapján: 40 perc leforgása alatt kétszáz gyorson és száz pillangón is első lett.

A 200 pillangón világbajnok úszó először kétszáz gyorson döntőzött, amely edzője, Selmeci Attila szerint ilyen erőállapotban ez elképesztő teljesítmény volt. Mit mondhatott akkor, amikor Milák nem sokkal később száz pillén is első helyen zárt, ráadásul 51.07-es idővel.

Milák ezzel az idővel a 2019-es kvangdzsui világbajnokságon bronzérmes lett volna.

Késely Ajna is duplázott a zárónapon, előbb az 1500, majd a 200 gyorson nem talált legyőzőre. Késely fantasztikus bajnokságot zárt, hiszen korábban 400 és 800 gyorson lett első.

Furán alakult a száz pillangó fináléja, Kapás Boglárka ugyanis túl lazára vette az előfutamot és csak a B döntőbe jutott be, ahol viszont jobb időt úszott, mint az A döntőt megnyerő Sebestyén Dalma.

Az előfutamot elrontottam, azt gondoltam, elég lesz egy lazább úszás, aztán a B döntőben kötöttem ki, ami abszolúte az én hibám. Most egyértelműen meg akartam dönteni az egyéni csúcsomat, ami sikerült is, bár annyi hiányérzetem van, hogy nem kerültem perc alá, ami pici hiányérzetet okoz

– nyilatkozta a Magyar Úszó Szövetségnek Kapás a döntő után.