Jégkorongozóé az első magyar arany az ifjúsági olimpián

Négy magyar jégkorongozó is érmet nyert szerdán Lausanne-ban, a téli ifjúsági olimpia hatodik versenynapján. A 3×3-as változatában vegyes nemzetiségű csapatokat hoztak létre, így a négy hokis különböző érmeket szerzett: a kapus Hegedüs Levente aranyérmet kapott, rajta kívül Márton Luca ezüstnek, Ivády Milán és Metzler Regina pedig bronznak örülhetett.

Hegedüs ezzel első magyarként nyert aranyérmet téli ifjúsági olimpián, a vegyes csapatban elért eredmények ugyanakkor nem számítanak bele az országok összesített éremtáblájába.

Korábban két magyar jégkorongozó szerzett érmet téli ifjúsági olimpián: 2012-ben Innsbruckban Gasparics Fanni és Kovács Attila az ügyességi versenyben lett ezüstérmes.

A jövő szerdáig tartó 3. téli ifjúsági játékokon 79 ország mintegy 1880, 15 és 18 év közötti sportolója vesz részt, köztük 23 magyar.

Kiemelt kép: MOB/Szalmás Péter