Meglepően jól bírta a Győr ellen az egyszer már legyalult ellenfél

A címvédő Győri Audi ETO KC százszázalékos teljesítménnyel zárta a csoportkört a női kézilabda Bajnokok Ligájában, mivel a hatodik, utolsó forduló vasárnapi játéknapján házigazdaként 35-29-re legyőzte a cseh Baník Most csapatát.

A hazaiak keretéből ezúttal a norvég Veronica Kristiansen, és honfitársa, Kari Aalvik Grimsbö hiányzott sérülés miatt.

A címvédő győriek október közepén 25 góllal győztek Csehországban, ezért ezúttal is jelentős különbségű sikerre lehetett számítani tőlük.

A hetedik percben mégis a Baník Most vezetett két góllal, ám a hazaiak egy időre átvették az irányítást, és Estelle Nze Minko vezérletével 7-1-es sorozatot produkáltak.

Ekkor vélhetően kevesen gondolták, hogy a szünetben csak néggyel vezet majd az ETO, de a folytatásban felváltva estek a gólok. A csehek jól tartották magukat, mert a győriek nem fordítottak túlságosan nagy figyelmet a védekezésre.

A második félidőben Amandine Leynaud védéseire alapozva növelte a különbséget a hazai csapat, a cseh bajnok több mint hét percig nem talált be. Hatékony védekezésének köszönhetően a negyvenedik percben már hét góllal is vezetett a címvédő Győr, amely végül hattal, 35-29-re győzött.

A mezőny legeredményesebb játékosa Nze Minko volt nyolc találattal, Stine Oftedal hétszer volt eredményes.

A Győr hat győzelemmel csoportja első helyén végzett, és a maximális nyolc pontot viszi magával a középdöntőbe, amelynek első fordulóját január 24. és 26. között rendezik.