Majdnem megégett hazai pályán a MOL-Pick Szeged az NB I-ben

A MOL-Pick Szegedre alaposan ráijesztett kedd este a Gyöngyös a férfi kézilabda NB I keddi játéknapján. A vendégek ugyanis szenzációsan kezdtek, mind támadásban, mind védekezésben összeállt a játékuk.

Negyedórányi játék után a Gyöngyös 12-5-re vezetett a Szeged ellen.

Juan Carlos Pastor csapatának fel volt adva a lecke, végül 19-15-ös gyöngyösi vezetéssel zárult az első félidő. Térfélcsere után már inkább a kapusteljesítmény emelkedett ki a vendégek játékából, kiütközött a szegediek tudásbeli előnye. A 41. percre már az egyenlítés is összejött a hazai együttesnek, innentől pedig okosan behúzta bajnokit a Szeged.

Nem sokkal később a Telekom Veszprém is bajnokit játszott a SEHA Liga-meccsét követően, de a bajnoki címvédő nem ismert kegyelmet: úgy nyert ra, hogy már félidőben 20-8 volt az állás.