Hosszú Katinka és Milák Kristóf is nyert, hét éremmel kezdtek Budapesten a magyarok

Nem történt nagy meglepetés az úszóvilágkupa-verseny pénteki nyitónapján.

A magyar indulók közül Hosszú Katinka megnyerte a 200 méteres pillangóúszás döntőjét Jakabos Zsuzsanna előtt. A fináléban még három magyar szerepelt, Kapás Boglárka negyedik, Berecz Blanka hatodik lett, Verrasztó Evelyn pedig annak ellenére hetedikként ért célba, hogy ötven méternél még vezetett.

A férfi 100 pillangóúszás döntüjében két magyar is indult, Milák Kristóf és Szabó Szebasztián. Utóbbi jobban kapta el a rajtot, a táv felénél vezetett is, Milák viszont rákapcsolt és egy bődületes hajrával megnyerte a finálét. Nem csak ebben a számban szerzett érmet a világbajnok úszónk, 400 méter gyorson csak a litván világklasszis Danas Rapsys tudta megelőzni. Ezüstérmet szerzett Telegdy Ádám is, aki 200 háton küzdött nagyot, de a japán Irie Rioszukét nem lehetett utolérni, sőt Lobanovszkij Maxim is, aki 50 méter gyorson

Szintén második helyen végzett Békési Eszter, aki órisái hajrát mutatott be 200 méter mellúszásban és így csípte el a dobogó második fokát. Ugyanebben a versenyszámban Sebestyén Dalma hatodik helyen ért célba.

Egy magyar bronzérem is született, Késely Ajna 400 méter gyorsúszásban úszott 4:12.32-es időt, amivel három másodpercet javított selejtezős idején.