Sport lineup

A magyar fociedző bölcsessége érvényesült az NFL-ben

Az első két játéknapon egyetlen touchdownpassza sem volt a Chicago Bears irányítójának, Mitchell Trubiskynek, aki a Washington Redskins elleni hétfő esti rangadón aztán alaposan belehúzott. A magyar futballválogatott korábbi szövetségi kapitánya, Verebes József mondta anno, hogy valaki egyszer bele fog szaladni a késbe, és most pontosan ez történt, miután Trubisky három TD-passzal ajándékozta meg az elkapó Taylor Gabrielt.

Trubisky szinte tökéletesen játszott az első két negyedben, 23-ból 20 átadása sikeres volt, összesen 173 yardot passzolt össze, és ekkor osztotta ki mind a három TD-passzt. Az első touchdownt egyébként a Chicago védelme szerezte, HaHa Clinton-Dix szedte le Case Keenum passzát, és meg sem állt vele a célterületig.

A Chicago már 28-0-ra vezetett, úgyhogy a győzelmet nem fenyegette semmi veszély, a vége 31-15 lett. A 2017-es drafton másodikként kiválasztott Trubisky végül 231 yarddal zárt, és volt ugyan egy eladott labdája is, de a meccs után inkább mindenki a harmadik TD-passzáról beszélt, amit bravúrosan szedett össze Gabriel, aki öt éve után első chicagóiként produkált három TD-t érő elkapást.

A Bears 2 győzelemmel és 1 vereséggel, a Washington pont fordított mérleggel rendelkezik.