Élő Sport

Bejutott a Bajnokok Ligája döntőjébe a Telekom Veszprém

A Telekom Veszprém 33-30-ra legyőzte a lengyel Vive Kielce csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjében, a kölni négyes döntő első játéknapján.

Kiválóan kezdett a Veszprém, amely remekül védekezett, és Sterbik Árpád védéseire alapozva négy perc alatt 4-0-ra elhúzott. Ezt követően az ellenfél is felvette a játék ritmusát, sokkal hatékonyabban védekezett, a magyar csapat játékosai pedig egyre többet hibáztak (7-5). A 21. percben Marko Mamic góljánál ráadásul Sterbik bokája megsérült, le kellett cserélni. A vajdasági születésű kapus a folytatásban már nem is tudott visszatérni, pedig amíg a pályán volt, 14 lövésből nyolcat hárított.

A nyáron éppen Veszprémbe igazoló Vladimir Cupara védéseinek köszönhetően átvették a vezetést a lengyelek, és 6-1-es sorozatuk után David Davis időt kért, mert játékosai nem találták riválisuk felállt védőfalának ellenszerét, számos alkalommal eladták a labdát, így sok gólt kaptak gyors kontratámadásokból, ami addig nem volt jellemző rájuk. A 25. percben a magyar bajnok már kétgólos hátrányban volt, de a szünetig sikerült egyenlítenie.

A második felvonásban a veszprémi irányítóktól sokkal jobb teljesítményre volt szükség, ezért Petar Nenadic a védekezés mellett támadásban is szerepet kapott, ám a lengyelek továbbra is rendkívül szorosan őrizték őket. A magyar együttes 4-1-es szériával kezdett, de a negyvenedik percben azonnali piros lap miatt szlovén védőjét, Blaz Blagotinseket is elveszítette, Nagy László pedig a vállát fájlalta, ezért számára is véget ért a meccs.

A veszprémiek ezután jól használtak ki egy emberelőnyt, Nenadic például a saját kapujának előteréből is betalált a Kielce üresen hagyott hálójába, Mikler Roland pedig egyre jobban védett (24-20). Ezután Luka Cindric öt góljával tartotta a lépést a Kielce, majd Alex Dujshebaev percei következtek, így csapatuk ismét visszazárkózott (28-27).

A rendkívül izgalmas hajrában a Telekom Veszprém taktikus kézilabdával ismét ellépett, és három kulcsembere nélkül is sikerült kiharcolnia a döntőbe jutást a meccs legjobbjának megválasztott, 12 gólig jutó Petar Nenadic irányításával.

A magyar csapatnak ez volt a nyolcadik elődöntője a BL-ben: korábban négy alkalommal kikapott a legjobb négy között, háromszor pedig a fináléba jutott, és végül ezüstérmet nyert. A veszprémiek a mostani idényben november közepéig négyszer is kikaptak a csoportkörben, azóta viszont minden BL-meccsüket megnyerték, remek sorozatuk immár 12 meccs óta tart.

Eredmény, férfi kézilabda-BL, final four:

Telekom Veszprém-PGE Vive Kielce (lengyel) 33-30 (13-13)
gólszerzők: Nenadic 12, Gajic 5, Lékai, Strlek 4-4, Nagy L. 3, Tönnesen, Blagotinsek 2-2, Ilic 1, illetve A. Dujshebaev 7, Cindric, Karalek 5-5, Janc, Kulesh 3-3, Moryto, Mamic 2-2, Fernández Pérez, Jurkiewicz, Jachlewski 1-1

Kiemelt fotó: Juergen Schwarz/Getty Images

Kezdünk

A Veszprém piros mezben, a Kielce sárgában kezdi az első eldődöntőt Kölben. Az első támadás a magyar csapaté.

Óriási veszprémi fölény a lelátón

A helyszíni beszámolók szerint a veszprémi szurkolók kiteszik az aréna negyedét, mindenhol pirosmezes, magyarul beszélő fanatikust látni. Kis túlzással hazai pályán játszhat majd a Veszprém, a csapatot elkísérő szurkolókon biztosan nem fog múlni a győzelem.

Ha már Nagy László: különleges a búcsú

A 38 éves, a pályafutása utolsó két meccsére készülő legenda sajátos cipőben búcsúzik az aktív sportpályafutásától. Tetszik?

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Utolsó két meccs előtt állok. A helyszín se akármilyen. A legjobbak között búcsúzhatok a pályafutásomtól. Ehhez terveztek egy cipőt nekem, amin a pályafutásom eredményei vannak rajta számokban kifejezve. Köszönöm @swithadot a remek munkát, remélem szerencsét fog hozni!!! Últimos dos partidos en mi carrera profesional, encima en un lugar, donde se juntan los mejores de balonmano. Para eso me han diseñado unaa zapatillas, en las que salen todos los números de los que me han marcado ni trayectoria profesional. Gracias a @swithadot por este diseño tan chulo y espero que nos traen la suerte!!! Last two matches in my carrier, and in the place where are the bests of handball. For that handball event the @swithadot designed me the shoes, in witch there are some number of my handball carrier. @mizunoeurope

Laszlo Nagy (@laszlonagy19) által megosztott bejegyzés, Máj 31., 2019, időpont: 11:03 (PDT időzóna szerint)

Nem csak a bosszú, Nagy László búcsúja is fűti a veszprémieket

Mi is megírtuk, hogy a Telekom Veszprém spanyol edzője, David Davis azt mondta: azért is rendkívül fontos számukra a férfi kézilabda Bajnokok Ligája megnyerése, hogy méltóképpen búcsúztassák az idény végén visszavonuló Nagy Lászlót.

Ő egy legenda, aki megérdemli ezt a trófeát, ez a fő motivációnk. Bízunk magunkban, hiszen megnyertük a legutóbbi tizenegy meccsünket a BL-ben, de mindannyian tudjuk, hogy Kölnben bármi megtörténhet

– mondta Davis.

Minden további alább:

A Veszprém edzője Nagy Lászlóért nyerné meg a BL-t
És persze azért, hogy történelmet írjon.

Örökmérleg

A Veszprém és a Kielce tizenegyszer találkozott a BL-ben, a mérleg a Veszprém szempontjából nyolc győzelem, két döntetlen és egy vereség. A mostani szezon csoportkörében a magyar csapat szeptember 15-én házigazdaként 29-27-re, március 2-án idegenben 36-35-re nyert.

Út az elődöntőig - Vive Kielce

A Veszprém ellenfele, a lengyel Vive Kielce kétszer (2013, 2015) bronzérmet szerzett az elveszített elődöntőt követően, 2016-ban pedig éppen a Veszprémet győzte le a fináléban.

Út az elődöntőig - Telekom Veszprém

A Veszprém nyolcadik alkalommal játszik elődöntőt a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. A magyar csapat négy alkalommal (2003, 2006, 2014, 2017) kikapott a legjobb négy között, háromszor pedig döntőbe jutott (2002, 2015, 2016) és végül ezüstérmet nyert.

Az idei szezonban a veszprémiek november közepéig négyszer is kikaptak, azóta viszont minden BL-meccsüket megnyerték.

Kezdjünk egy kis törivel

A kölni mezőny legeredményesebb csapata a Barcelona, amely 13 alkalommal játszott BL-döntőt, ebből kilencet megnyert. A vezetőedzők közül Talant Dujshebaev, a Kielce spanyol trénere a csúcstartó négy sikerrel, az aktív kézilabdázók közül pedig a Veszprém kapusa, Sterbik Árpád a rekorder ugyancsak négy BL-győzelemmel. Dujshebaev után a Veszprémet irányító David Davis, vagy a Vardar trénere, Roberto Garcia Parrondo lehet a második, aki vezetőedzőként és játékosként is aranyérmet szerez.