Fucsovics Márton óriási csatában esett ki a Roland Garroson

Az idei a 123. Roland Garros, egyben az év második Grand Slam tornája, ahol Fucsovics Márton az első körben az argentin Diego Schwartzman ellen kezdett. Nem valami acélosan. Az első játszmában 2:1-ig mindkét teniszező hozta az adogatását, azonban a negyedik játékban az ATP-világranglista 20. helyezettje elvette a Fucsovics adogatását, majd hozta a sajátját (4:1), ahonnan már nem volt visszaút.

A 6:3-ra elvesztett első játszma után Fucsovics kezdte az adogatást és újra elvesztette azt. Schwartzman hozta a sajátját, aztán azonban négy játékot is elvesztett zsinórban (4:2), ami a magyar teniszező egyenlítését sejtette. Így is lett, Fucsovics behúzta a második játszmát (6:3).

A harmadikat szorosan, több mint 69 pernyi játékot követően, rövidítésben újra az argentin teniszező nyerte, (7:6, 9:7), míg a negydiket simán, 6:2-re Fucsovics.

Három óra, tizenkét perce tartott ekkor már a mérkőzés, és sajnos, Fucsovics fáradt bele jobban, az ötödik, mindent eldöntő játszmát 6:2-re vesztette el, így nem jutott tovább a legjobb 64 közé. A két teniszező 3 óra 44 percen keresztül kínozta egymást.

(Kiemelt kép: Fotó: Alex Pantling/Getty Images)