Veszprém, 2019. március 30.
A veszprémi Nagy László a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntõbe jutásért játszott Telekom Veszprém és a portugál Sporting CP visszavágó mérkõzésen a Veszprém Arénában 2019. március 30-án. A magyar csapat 35-29-re nyert és így kettõs gyõzelemmel jutott a Bajnokok Ligája negyeddöntõjébe.
MTI/Bodnár Boglárka

Felállt a padlóról, gálázva jutott a Final Fourba a Telekom Veszprém

A Veszprém nyolcadik alkalommal jutott elődöntőbe a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, miután a negyeddöntő szombati visszavágóján 29-25-re nyert a német Flensburg ellen, amelyet így kettős győzelemmel búcsúztatott. A találkozón nézőcsúcs született a Veszprém Arénában, a klub közlése szerint 5321 szurkoló tekintette meg a visszavágót a helyszínen.

Pocsékul kezdett a hazai csapat, a lövések pontatlanok voltak, és a védekezés sem bizonyult kellően hatékonynak. David Davis vezetőedző a hatodik percben kikérte első idejét, de ekkor a német bajnokságban címvédő és listavezető vendégek Hampus Wanne vezérletével már 5-0-ra vezettek. A Veszprém két perccel később megszerezte első találatát, majd ahogyan az első meccsen, hamarosan ezúttal is kapuscsere következett, és Mikler Roland állt be Sterbik Árpád helyére.

A magyar válogatott kapus jó teljesítményére alapozva a házigazdák előbb felzárkóztak, majd egy 8-2-es sorozattal fordítottak, és összeszedett, lendületes játékkal a szünet előtt eldöntötték a továbbjutást.

A második felvonásban Nagy László megszerezte 900. gólját veszprémi színekben, a svéd Andreas Nilssont viszont térdfájdalmak miatt le kellett cserélni, ám később visszaállhatott. A játék képe nem változott jelentősen, a házigazdák egy 7-3-as szériával tovább növelték előnyüket, és magabiztosan győztek. A Flensburg legeredményesebb játékosa a svéd Hampus Wanne volt hét találattal.

Eredmény, Férfi Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó:

Telekom Veszprém – Flensburg-Handewitt (német) 29-25 (17-13)
a Veszprém gólszerzői: Gajic 6, Nilsson 5, Mahé 4, Nenadic 3, Nagy L., Lékai, Marguc 2-2, Manaszkov, Ilic, Strlek, Blagotinsek, Mackovsek 1-1
Továbbjutott: a Veszprém kettős győzelemmel, 57-47-es összesítésselÖsszesítésben: a Telekom Veszprém jutott tovább 57-47-tal.

Kiemelt fotó: MTI/Bodnár Boglárka