Mikler parádéja is kellett a veszprémi BL-győzelemhez

Ahogyan arról írtunk, a Veszprém kézilabdacsapata álomszerű győzelmet aratott a Bajnokok Ligája-negyeddöntő első, németországi mérkőzésén, ugyanis 28-22-re nyerni tudott a Flensburg otthonában, így elég kedvező helyzetből várja a jövő szombati visszavágót. A győzelem igazi csapatmunka volt, viszont a számos jó teljesítmény közül is kiemelkedett Mikler Rolandé.

Kézi-BL: álomszerű veszprémi győzelem Németországban
Fél lábbal már a kölni négyes döntőben van a magyar csapat.

A meccset még Sterbik Árpáddal a kapuban kezdte a Veszprém, a rutinos hálóőr azonban 17 lövésből csak kettőt tudott kivédeni. Jött a második félidőre Mikler, aki az első három lövést védte, összesen pedig 15 rádobásból nyolcat hárított, ami parádés teljesítmény és hatalmas szerepe volt abban, hogy a 15-15-ös első félidő után kiütötte ellenfelét a Veszprém.

Íme, pár Mikler-bravúr:

Eredmény – Férfi Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzés

Flensburg-Handewitt (német) – Telekom Veszprém 22-28 (15-15)
a Veszprém gólszerzői: Nilsson 6, Mackovsek, Lékai 3-3, Mackovsek, Ilic, Tönnesen, Nagy L., Marguc, Strlek, Mahé 2-2, Gajic, Nenadic 1-1

Fotó: MTI/Bodnár Boglárka