Sport

Liu Shaolin Sándor: A nap végén csak a testvérem van mellettem

A phjongcshangi téli játékokon aranyérmes férfi rövidpályás gyorskorcsolya váltó tagjainak neve csütörtökön felkerült az Olimpia Parkban található emléktáblára, melyen az olimpiai bajnokok szerepelnek.

Az ünnepségen Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Knoch Viktor és Burján Csaba mellett az V. kerület polgármestere, Szentgyörgyvölgyi Péter leplezte le a táblát 150 belvárosi hatodik osztályos diák jelenlétében.

Liu Shaolin Sándor: Nem abból akarunk megélni egész életünkben, hogy egyszer olimpiát nyertünk
A történelmi téli olimpiai aranyérem egyik főszereplőjét faggattuk arról, lehet-e a rövidpályás gyorkorcsolya olyan sikeres, mint az úszás vagy a kajak-kenu, hogy milyen felébredni egy nagy győzelem másnapján és hogy könnyebb-e csajozni, ha olimpiai bajnok vagy. Nagyinterjú.

A városvezető felidézte, hogy a park 2014-es felújításakor állították az emléktáblát, melyre most először kerültek olyan sportolók, akik téli sportágban nyertek aranyérmet. Megjegyezte, mindig öröm látni a táblák előtt nosztalgiázó nyugdíjasokat, vagy éppen a múlt nagyjaival ismerkedő fiatalokat.

A négy aranyérmes gyorskorcsolyázótól kérdezhettek is a gyerekek, akik a hivatalos program után aláírást gyűjtöttek Magyarország első téli olimpiai bajnokaitól, illetve fényképet készítettük velük és az aranyérmeiket is megcsodálhatták.

“Még sok mindent nem értünk el. Például az olimpiai szereplést is lehet fokozni”

– válaszolt Liu Shaoang arra a kérdésre, hogy milyen motivációjuk maradt az olimpiai siker után.

Liu Shaoang: Koreából írtak, hogy miattam kezdtek el magyarul tanulni
A fiatalabbik Liu fivér mesélt arról, mi segítette át a holtponton az olimpián, hogy mit tart idegesítőnek a bátyjában, és hogy mi kell ahhoz, hogy valakiből jó gyorskorcsolyázó legyen. Interjú.

Knoch Viktor a sportolói életforma lemondásairól beszélt, felidézte, hogy az iskolába jószerivel csak vizsgázni járt, illetve kevesebb barátja volt kortársainál, mivel rendre edzésen, edzőtáborban vagy éppen versenyen volt, ugyanakkor szerinte megérte a sok áldozatot. A váltó legidősebb és egyéves pihenőjét töltő tagja elmondta, a versenyek hiányoznak neki, de a kőkemény felkészülés nem.

“A következő cél a váltóval a vb-győzelem, egyénileg pedig mindenkinek más”

– válaszolt a rövidtávú terveket firtató kérdésre Burján Csaba, aki elárulta, a vasárnap véget ért sikeres Európa-bajnokság után keddtől már ismét a munkáé volt a főszerep, jelenleg nagyon kemény edzésekkel készülnek a februári két világkupaversenyre.

“A nap végén csak a testvérem van mellettem” – válaszolt Liu Shaolin Sándor a testvéri viszonyra vonatkozó kérdésre, hozzátéve, mindig jó fivérek voltak, és nem jellemző a rivalizálás köztük. Az MTK világ- és Európa-bajnokát még példaképeiről faggatták az iskolások, erre úgy felelt, több is van neki, és tulajdonképpen a családtagjaitól kezdve, edzőin át, a csapattársakig mindenki beletartozik ebbe a körbe, aki segítette őt.

A magyar csapat hétvégén négy arany-, négy ezüst és egy bronzéremmel a hollandiai Dordrechtben rendezett Európa-bajnokság éremtáblájának élén végzett, az Eb legeredményesebb versenyzője három arannyal és két ezüsttel Liu Shaolin lett, aki megszerezte Magyarország első összetett aranyérmét, illetve a férfi váltó is először győzött.

Újra történelmet írtak a magyar gyorskorcsolyázók
Káprázatos teljesítményt nyújtottak a magyarok az Európa-bajnokságon, a váltók érmeivel káprázatos végeredményt értek el.

A sportág versenyei február elején folytatódnak a drezdai és torinói világkupafordulókkal, a szezon pedig március elején a szófiai világbajnoksággal zárul.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik