Jó hír a magyar válogatottnak és a Győrnek

Ugyan a magyar női kézilabda-válogatott decemberben még nem látta hasznát Tomori Zsuzsa játékának, de a Győr a bajnokság hátralévő részében és a BL-tavaszi szezonjában már számíthat a klasszis átlövőjére.

Történt ugyanis, hogy kilenc hónap (!) kihagyás után vasárnap délután, az Eger elleni bajnoki (Eszetrházy SC –Győri Audi ETO KC 20–35) második félidejében újra pályára lépett. Negyed órát töltött a parketten, gólt nem dobott, de nem is ez a lényeg momentán, hanem az, hogy a 152-szeres válogatott újra éles meccset játszhatott.

Tomori a a hollandok elleni márciusi győztes Eb-selejtezőn (23-22) sérült meg súlyosan, a térdét operálták. A diagnózis szerint az elülső keresztszalag komplett szakadását pótolták artroszkópos eljárással a saját inából, de emellett a külső holdasporc kosárfül-szakadása miatt a szakadt részeket is eltávolították az ízületből.
(Nyitókép: MTI/Kovács Anikó)