Nadal hihetetlenül izgalmas meccsen jutott tovább a US Openen

Egészen elképesztő mérkőzést vívott egymással Rafael Nadal és Dominic Thiem a US Open negyeddöntőjében, végül közel 5 órányi tenisz (4 óra 45 perc) után az első helyen kiemelt spanyol klasszis jutott be a négy közé.

Minden úgy indult, hogy az osztrák 6-0-ra megnyerte az első szettet.

A második játszmában Nadal kiegyenlített a nyert szettek tekintetében, majd a következő is behúzta, ám a negyedik felvonásban ismét Thiem bizonyult jobbnak, ezúttal rövidítésben. A döntő szettben nem hibáztak adogatóként a játékosok, úgyhogy mindent eldöntő tie-break következett, 5-5 után Nadalé volt a következő két poén és így a mérkőzés is.

Nadal ellenfele a legjobb négy között Juan Martín Del Potro lesz. A 3. helyen kiemelt argentin játékos, aki kilenc éve nyert US Opent, az amerikai John Isnert búcsúztatta három és félórás meccsen.

A hatszoros bajnok, pályafutása 24. Grand Slam-trófeájára hajtó Serena Williams két szettben jutott tovább, ellenfele a lett Anastasija Sevastova lesz a döntőbe jutásért.