Rasovszky: Az utolsó nagy forduló után már “mindent bele” volt

A 21 éves Rasovszky Kristóf aranyérmet nyert szerdán 5 kilométeren a nyíltvízi úszók glasgow-i Európa-bajnokságán. A magyar úszóval egészen különleges interjút készített a Magyar Úszó-szövetség: egy golfautón utazott ugyanis a végső győztes az éremátadásra és ezen az úton kérdezték tőle, hogyan értékelné a versenyt.

Jó kis verseny volt! Próbáltam az első körben figyelni, hogy ne ússzak túl nagyot, mert gondoltam, hogy a franciák tudják tartani az iramot a végéig. Amikor előrejöttek mindketten, hagytam az egyikőjüket előre menni, mert tudtam mögöttük pihenni egy kicsit. Az utolsó körben akartam felzárkózni, az utolsó nagy forduló előtt sikerült előre kerülni és onnantól “mindent bele” volt.

– értékelt Rasovszky fülig érő szájjal.

A Skóciában és Berlinben zajló multisport Európa-bajnokságon ez a negyedik magyar aranyérem, mivel korábban Milák Kristóf és Kapás Boglárka a medencés úszók 200 pillangó számában, a tornász Dévai Boglárka pedig az ugrásban diadalmaskodott.