BUDAPEST, HUNGARY - JULY 18:  Kristof Rasovszky of Hungary competes during the Men's 10KM Open Water Swimming on day five of the Budapest 2017 FINA World Championships on July 18, 2017 in Budapest, Hungary.  (Photo by Getty Images/Getty Images)

Rasovszky Kristóf megállíthatatlan volt Barcelonában

2018. 06. 30. 18:12

Rasovszky Kristóf a márciusi, Eilatban rendezett verseny után a hosszútávúszók Európa Kupa-sorozatának barcelonai állomásán is győzött a 10 kilométeres távon.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint az EK-n tavaly minden viadalon győztes magyar sportoló remek teljesítményt nyújtott szombaton. Sikerének értékét növeli, hogy a mezőnyben a legerősebbnek számító francia válogatott tagjai is ott voltak.

A győzelemért Rasovszky a francia Marc-Antoine Olivier-vel vívott óriási harcot, aki tavaly a balatonfüredi nyíltvízi vb-n 5 kilométeren és csapatban arany-, míg 10 km-en ezüstérmes volt. A veszprémi úszó hosszú hajrájára viszont riválisának nem volt ellenszere, így a magyar versenyző ért célba elsőként.

A nőknél a negyedik helyen végzett Rohács Réka volt a legjobb magyar.