Úszó-Eb: Cseh Laci kiesett, Jakabos Zsuzsa döntős

Pénteken elkezdődött a 34. úszó Európa-bajnokság Glasgow-ban. A délelőtti előfutamok során eddig öt magyar versenyző ugrott vízbe ugrott, közülük egyedül Jakabos Zsuzsa öröme maradéktalan.

A győriek úszója kihasználta, hogy Hosszú Katinka szabadon hagyta a 400 vegyest és a második előfutamban 4:39.26 perces idővel a második helyen csapott célba a brit Aimee Willmott mögött. Ideje összesítésben a negyedik helyre rangsorolta – a francia Fantine Lesaffre és az olasz Ilaria Cusinato is jobbat úszott –, de ami a lényeg ott van az esti fináléban!

400 gyors nem annyira Cseh László száma, így minden bizonnyal inkább versenykörülmények közt zajló edzés jelleggel állt rajtkőre az Egri UK 32 éves úszója. A második futamban 3:55.49 perces idővel a nyolcadik, Holló Balázs a harmadikban 3:51.49-cel a kilencedik lett. Egyikük sem jutott be a péntek esti döntőbe.

Férfi 50 méteres hátúszásban Bohus Richárd visszalépett a rajt előtt, Telegdy Ádám a 36. lett, messze volt a döntőtől.

A késő délelőtti előfutamok magyar eredményeit itt olvashatja:

Úszó-Eb: Késely Ajna majd 5 másodpercet vert a címvédőre
A Kőbánya SC úszója szenzációs formában úszott be a szombati döntőbe.

Úszó Európa-bajnokság, Glasgow, első versenynap, selejtezők, eredmények:

Női 400 méter vegyes:
Jakabos Zsuzsanna (4:39.26) a 4. legjobb idővel döntős
Férfi 400 m gyors:
Holló Balázs (3:51.56) a 17., Cseh László (3:55.49) a 27. idővel zárt, nem jutottak döntőbe
Női 50 m gyors: nincs magyar induló