Úszó-Eb: Késely Ajna majd 5 másodpercet vert a címvédőre

A Kőbánya SC úszója szenzációs formában úszott be a szombati döntőbe.

Arról, hogy Jakabos Zsuzsanna 400 vegyesen döntőbe jutott és Cseh Laci a tőle távol álló 400 gyorson kiesett a Glasgow-i úszó Európa-bajnokság nyitónapján, már beszámoltunk korábban.

A péntek délelőtti előfutamok második felében női 100 m pillangón Szilágyi Liliána, Verrasztó Evelyn, Sebestyén Dalma képviselte a magyar színeket, női 800 m gyorson Kapás Boglárka, Késely Ajna, férfi 100 m mellen Horváth Dávid, de szurkolhattunk még a a férfi 4×100 m gyorsváltóért is (a nőiért azért nem, mert visszaléptek a lányok a rajt előtt).

A Tollcross Parknál elhelyezkedő uszodában 100 méter pillangón egyedül Szilágyi Liliána harcolta ki az elődöntőbe jutást, 58.95 másodperccel, a 12. idővel jutott tovább.

Lassú volt a kezdés, nem igazán éreztem az iramot, de összességében kellemes volt és bent vagyok az elődöntőben, ez a lényeg

– fogalmazott. Verrasztó Evelyn 59.94 másodperccel a 18. helyen zárt – első számú tartalék -, míg Sebestyén Dalma 1:00.80 perces egyéni csúccsal a 27. lett.

Férfi 100 méter mellen Horváth Dávid 1:01.39 perccel a 28. helyen végzett, érdekesség, hogy Adam Peaty 76 századra közelítette meg az előfutamban a 2016-os riói olimpián felállított világcsúcsát.

800 női gyorson Késely Ajna 8:27,96-al futamában második, míg Kapás Boglárka 8:32,32-vel harmadik lett. Mindketten kvalifikálták magukat a döntőbe,

de talán az némi meglepetésre ad okot, hogy a 16 éves Késely majd öt másodpercet vert a szám 2016-os Európa-bajnokára, a címvédő Kapásra. Formája és ideje sokat ígér a szombati döntőre.

A férfiak 4 x 100 méteres gyorsváltójában a tavaly Budapesten világbajnoki bronzérmes staféta, a Kozma Dominik, Németh Nándor, Holoda Péter, Bohus Richárd összeállítású négyes 3:15.55 perces eredménnyel futamában a második, összesítésben a harmadik lett, így döntőbe jutott.

Éreztük már jobbnak a dolgot, ez most nem volt jó poén, lazábbra számítottunk

– mondta Kozma Dominik, aki szerint még legalább három másodperc van a csapatban.

Úszó Európa-bajnokság, Glasgow, első versenynap, selejtezők, eredmények:

Női 400 méter vegyes:
Jakabos Zsuzsanna (4:39.26) a 4. legjobb idővel döntős
Férfi 400 m gyors:
Holló Balázs (3:51.56) a 17., Cseh László (3:55.49) a 27. idővel zárt, nem jutottak döntőbe
Női 50 m gyors: nincs magyar induló
Férfi 50 m hát:
Telegdy Ádám (26.16) a 36. lett, nem jutott az elődöntőbe. Bohus Richárd visszalépett.
női 100 m pillangó
Szilágyi Liliána (58,95 (12.) elődöntős, Verrasztó Evelyn 59,94 (18.), Sebestyén Dalma 1:00,80 (27.)
férfi 100 m mell
Horváth Dávid 1:01,39 (28.)
női 800 gyors
Késely Ajna 8:27,96 (2.), Kapás Boglárka 8:32,32 (7.) idővel kvalifikálta magát a döntőbe
női 4×100 m gyorsváltó: Magyarország visszalépett
férfi 4×100 m gyorsváltó
Magyarország: 3:15,55, 3. döntős