Sport
Szolnok, 2015. augusztus 26.
Az elsõ helyen célba ért Dombvári Bence a kajak-kenu országos bajnokság férfi kajak egyes 1000 méteres versenyszám döntõje után Szolnokon 2015. augusztus 26-án.
MTI Fotó: Mészáros János

Kialakult a magyar válogatott kerete a világkupára

24.hu
24.hu

2018. 05. 14. 17:03

Korábban a témában:

Kialakult a magyar kajak-kenu válogatott kerete a csütörtöktől vasárnapig tartó szegedi világkupaversenyre. A válogatási elvek alapján a tavalyi világbajnoki indulók mellett B egységként azok vehetnek részt a viadalon, akik a múlt heti rangsorolón megnyerték az egyes számokat, vagy teljesítményükkel kivívták, hogy Hüttner Csaba szövetségi kapitány beválogassa őket – áll a magyar szövetség hétfői közleményében.

Ami miatt nehéz volt kialakítani a keretet, az a világkupa időrendje, amely kizár több ideális lehetőséget

– magyarázta a kapitány, aki példaként említette, hogy Bodonyi Dóra nem tud 500 és 1000 egyesben is rajthoz állni a sűrű program miatt, az 500 méteres férfi kajak négyesbe bekerült nyolc ember pedig más versenyszámban nem indulhat.

Most az a legfontosabb, hogy megtaláljuk a legjobb négyest

– szögezte le Hüttner.

Az egyik férfi négyest Tótka Sándor, Molnár Péter, Mozgi Milán és Somorácz Tamás, a másikat pedig Balaska Márk, Birkás Balázs, Dudás Miklós és Kuli István alkotja.

A rangsorolón még betegséggel küzdő versenyzők közül Lucz Dóra tudja vállalni a 200 egyest, akárcsak Mike Róbert az 1000 párost. Lucz Dóra mellett testvére, Lucz Anna indul még a sprintszámban.

A magyar válogatott kerete:

férfi kajak:
K-1 200 m: Csizmadia Kolos, Apagyi Levente
K-1 500 m: Kopasz Bálint, Noé Zsombor
K-1 1000 m: Kopasz Bálint, Ceiner Benjámin
K-1 5000 m: Boros Adrián, Noé Bálint
K-2 200 m: Csizmadia Kolos-Varga Márk, Apagyi Levente-Hérics Dávid
K-2 500 m: Koleszár Mátyás-Németh Viktor, Nádas Bence-Erdőssy Csaba
K-2 1000 m: Hufnágel Tibor-Ilyés Róbert, Gacsal Ákos-Kugler Attila
K-4 500 m: Tótka Sándor-Molnár Péter-Mozgi Milán-Somorácz Tamás, Balaska Márk-Birkás Balázs-Dudás Miklós-Kuli István

női kajak:
K-1 200 m: Lucz Dóra, Lucz Anna
K-1 500 m: Medveczky Erika, Bodonyi Dóra
K-1 1000 m: Takács Tamara, Kárász Anna
K-1 5000 m: Csay Renáta, Kiszli Vanda
K-2 200 m: Hagymási Réka-Szabó Ágnes, Kiss Blanka-Lucz Anna
K-2 500 m: Takács Tamara-Vad Ninetta, Racskó Fruzsina-Szabó Ágnes
K-4 500 m: Lucz Dóra-Medveczky Erika-Takács Tamara-Vad Ninetta, Racskó Fruzsina-Katrinecz Rita-Szabó Ágnes-Gamsjager Lisa-Maria

férfi kenu:
C-1 200 m: Hajdu Jonatán, Korisánszky Dávid
C-1 500 m: Kiss Tamás, Bodonyi András
C-1 1000 m: Kiss Tamás, Bodonyi András
C-1 5000 m: Dóczé Ádám, Dóri Bence
C-2 200 m: Hajdu Jonatán-Fekete Ádám, Lelovics Dávid-Némedi Kornél
C-2 500 m: Hajdu Jonatán-Fekete Ádám, Slihoczki Ádám-Szőke Attila
C-2 1000 m: Korisánszky Dávid-Mike Róbert, Lelovics Dávid-Némedi Kornél

női kenu:
C-1 200 m: Balla Virág, Takács Kincső
C-1 500 m: Lakatos Zsanett, Nagy Bianka
C-1 5000 m: Lakatos Zsanett, Bragato Giada
C-2 200 m: Balla Virág-Takács Kincső, Nagy Bianka-Molnár Csenge
C-2 500 m: Balla Virág-Takács Kincső, Kisbán Zsófia-Bragato Giada

vissza a címlapra

Ajánlott videó mutasd mind

Mátyás király országa ez

Kommentek

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.