Visszatért Douchev-Janics Natasa

A K-2 500 méteren elért harmadik hellyel tért vissza a versenyzéshez a háromszoros olimpiai bajnok Douchev-Janics Natasa, aki győri klubtársával, Bordács Blankával ült egy hajóban a kajak-kenusok idénynyitó rangsoroló viadalán, a Szeged melletti Maty-éren.

A 35 éves kajakos a riói ötkarikás játékok óta nem versenyzett, de feltett szándéka, hogy ott legyen a 2020-as tokiói olimpián.

A számot a papírformának megfelelően a Vasas duója, Vad Ninetta és Takács Tamara nyerte, míg a második helyen a 200 méteren tavaly világbajnok Hagymási Réka, Szabó Ágnes kettős végzett.

Ötszáz méter egyesben a szolnoki Bodonyi Dóra ért elsőként a célba, míg C-2 500-on a favorit győri páros, Devecseriné Takács Kincső és Balla Virág győzött.

A férfi kajakosok legrövidebb egyes számában a csütörtökön, 400 méteren második Tótka Sándor volt a leggyorsabb, K-2 1000 méteren pedig a Somorácz Tamás, Mozgi Milán duó diadalmaskodott – utóbbi döntőben a háromszoros ötkarikás bajnok, 40 éves Kammerer Zoltán a nála 20 esztendővel fiatalabb győri klubtársával, Erdőssy Csabával harmadik lett. A kenu párosok egy kilométeres viadalát Némedi Konrád és Lelovics Dávid nyerte.

A szombatig tartó rangsoroló versenyen eldől, hogy kik lehetnek még tagjai a magyar válogatottnak a jövő hétvégi, szegedi világkupán. Nemzetenként ezúttal is két egység indulhat majd minden számban, a magyaroknál A-hajóként azok szerepelnek, akik tavaly az adott számban vb-résztvevők voltak, B-egységként pedig azok, akik elsőként, vagy az A-egység mögött másodikként végeznek a mostani viadalon.

A tájékoztató versenyen a szombati zárónapon további hat számban hirdetnek győztest.