Hajszál híján meglepte az Érd a Győrt

Még a 40. perc után is érett a meglepetés a női kézilabda Magyar Kupa döntőjében. Jól küzdött az Érd, de rövidebb volt a kispadja.

Vasárnap kora délután az FTC-Rail Cargo Hungaria hatgólos hátrányból állt talpra és nyert bronzérmet a női kézilabda magyar kupában. A bronzmeccs után azonnal megrendezésre került a döntő is a Papp László Arénában.

A finálé szintén „meglepetés szaggal” indult. Némi meglepetésre 3-0-val kezdett az Érd, több, mit öt perc után szerezte meg első találatát a sérült Tomori Zsuzsannát, Nora Mörköt és Stine Oftedaldét is mellőző Győr, de a 21. percben már helyre állt a papírforma (9-8).

Nem adta meg magát az Érd, így szünetre ennek még 13-12-es vezetéssel vonultak pihenőre Szabó Edina csapata.

Sőt, a második felvonás elején Katarina Krpez Slezak vezérletével őrizte előnyét a Pest megyei együttes, mi több, a 39. percben ismét három találat volt a különbség a javukra.

Görbicz Anita három, illetve az érdiektől kölcsönvett spanyol Mireya González Álvarez két góljával azonban hat perc alatt fordított a Győr (21-19). Egészen 25-23-ig teljesen nyílt maradt a találkozó, amelynek a hajráját nem bírta a rövidebb kispaddal játszó Érd.

A Győri Audi ETO KC győzelmével 13. alkalommal nyerte meg a női kézilabda Magyar Kupát.

(Fotó: Budapest, 2018. április 1., A kupagyõztes gyõri csapat örül a kézilabda nõi Magyar Kupa döntõjében játszott Gyõri Audi ETO KC – Érd HC mérkõzés után a Papp László Budapest Sportarénában 2018. április 1-jén. A Gyõri 13. alkalommal nyerte meg a Magyar Kupát, miután 27-23-ra legyõzte az Érd HC csapatát. MTI Fotó: Czagány Balázs)