Kínos: hiába nyert, kiesett a BL-ből a Telekom Veszprém

A Telekom Veszprémnek nem sikerült a bravúr, és az odavágón összehozott hét gólos hátrány túl nagynak bizonyult a Skejrn ellen.

A veszprémiek nagy elánnal startoltak, az első félidőben nagyszerű játékot mutattak be, a szünetre három gólos vezetéssel mehettek Lékai Mátéék.

A második játékrészben viszont a dánok tudtak csavarni egyet a tempón, a kapuscseréjük után elöl, hátul parádéztak, fontos helyzeteket lőttek be és kulcspillanatokat sikerült kivédekezniük.

A meccsen végig érezhető volt a pikáns hangulat, a felek nem kímélték egymást, a rendkívül fizikális, tördelt játék a dánoknak kedvezett. Noha a Veszprém hazai pályán legalább a győzelmet megszerezte, a továbbjutás a második félidő derekán elúszott.

Ez azt jelenti, hogy a magyar csapat 2012 óta először nem lesz ott a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata között.

Eredmény, férfi kézilabda Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó:

Telekom Veszprém (magyar) – Skjern (dán) 34-29 (16-13)
a Veszprém gólszerzői: Nenadic 9, Manaszkov 6, Tönnesen 5, Marguc 4, Ilic 3, Gajic, Blagotinsek 2-2, Sulic, Nilsson, Lékai 1-1
összesítésben: 61-59-cel továbbjutott a Skjern