Sport téli olimpia 2018

Hirscher kiesett, svéd arany műlesiklásban

Az első futam után élen álló norvég Henrik Kristoffersen bukott, így a svéd Andre Myhrer nyerte a férfi műlesiklást a phjongcshangi téli olimpia csütörtöki napján. Vancouver bronzérmese mögött meglepetésre a svájci Ramon Zenhaeusern lett a második, harmadikként pedig a címvédő osztrák Michael Matt zárt.

A kombinációban és óriás-műlesiklásban is aranyérmes Marcel Hirscher, már az első futamban elszállt.

Hirscher kiesése:

A szám világbajnoki címvédője elég darabosan, széles íveket síelve kezdett, már az első ellenőrző pontnál hátránya volt, de mozgása később sem lett összeszedettebb, az egyik kapu bevételekor pedig megbillent, s hiába fékezett minden erejével, lecsúszott a következőről, így a hatszoros összetett világkupagyőztes kiesett.

A magyarok közül a horvát születésű, negyedik olimpiáján, de magyar színekben először szereplő Samsal Dalibor síelt elsőként. Kifejezetten gyors volt a pálya felső szakaszán, aztán viszont az egyik kaput nem tudta bevenni, így kiesett. Kékesi Márton szintén agresszív menetet produkált, viszont neki sikerült komolyabb megingás nélkül lecsúsznia, így a kifejezetten előkelő 38. helyen zárt az 52 célba érkezett közül az első futamban, majd még tovább tudott javítani a helyezésén, a 30. lett.

Eredmény – alpesi sí, férfi műlesiklás

1. Andre Myhrer (Svédország) 1:38.99 perc (1 futam: 47.93 másodperc/2. futam: 51.06)
2. Ramon Zenhausern (Svájc) 1:39.33 (48.66/50.67)
3. Michael Matt (Ausztria) 1:39.66 (49.00/ 50.66)
…30. Kékesi Márton (Magyarország) 1:49.05 (53.49/55.56)

Nyitókép: Europress/AFP/Dimitar Dilkoff