Sport téli olimpia 2018
Germany's Francesco Friedrich (L) and Thorsten Margis (2nd L) celebrate with Canada's Alexander Kopacz (2nd R) and Justin Kripps after finishing the in the 2-man bobsleigh heat 4 final run during the Pyeongchang 2018 Winter Olympic Games, at the Olympic Sliding Centre on February 19, 2018 in Pyeongchang.  / AFP PHOTO / Mark Ralston

Húsz éve nem volt ilyen a kettes bobosoknál

2018. 02. 19. 15:32

A kanadai Justin Kripps, Alexander Kopacz és a német Francesco Friedrich, Thorsten Margis német kettős századra azonos időt ért el a négy futam alapján, így mindkét egység aranyérmet nyert a kettes bobok versenyében a phjongcshangi téli olimpián.

Legutóbb 1998-ban, Naganóban volt holtverseny az élen ebben a számban.

A dél-koreai játékok első bobos viadala végig nagyon kiélezett volt, a negyedik futam előtt még öt egységnek volt reális esélye a győzelemre. Az utolsó futamban fordított sorrendben csúsztak le a pályán versenyzők, ezért a győztes kiléte egészen a legutolsó indulóig kérdéses volt.

Friedrichék hatszázados előnnyel álltak élre a lett páros előtt, majd utolsónak csúszott a Kripps, Kopacz kettős, mely lassabban rajtolt a német duónál, így hamar hátrányba került, a jégcsatorna középső részén viszont visszavette a vezetést, de a célig ismét némileg elmaradt Friedrichék tempójától, a célba ugyanakkor azonos idővel ért be, ami után a német és a kanadai tábor is örömtáncba kezdett.

Végeredmény – kettes bob, döntő

1. Justin Kripps, Alexander Kopacz (Kanada) és Francesco Friedrich, Thorsten Margis (Németország) 3:16.86-3:16.86 perc