Sport téli olimpia 2018

Négyévente jönnek a norvégok és elviszik a többiek elől az érmeket

A norvég Maren Lundby nyerte a női síugrók normálsáncos versenyét a phjongcshangi téli olimpián, hétfőn. Bár a szél nem könnyítette meg a sportolók dolgát, így is megrendezték a versenyt, viszont kevés 100 méter feletti ugrást láthattunk.

Csak a három dobogósnak sikerült kétszer is átugrania ezt a határt, Lundbyé volt a legjobb ugrás, amikor 110 méterre repült, összességében pedig 14 pont különbséggel nyert. A német Katharina Althaus lett az ezüstérmes, a japán Takanasi Szara pedig a harmadik.

A női síugrás 2014-ben Szocsiban debütált az olimpiai programban. Akkor a német Carina Vogt nyakába akasztották az aranyérmet.

Norvégia ismét nagyot megy a téli olimpián, ez már a kilencedik érmük volt, ami eddig a legtöbb. Maren Lundby mellett Simen Hegstad Krüger nyert még aranyat, ő a férfi sífutók 30 kilométeres versenyében győzött úgy, hogy a rajt után elesett. Négy ezüstje és három bronza van még a norvégoknak.

Németországnak, Hollandiának és Kanadának hét-hét dobogós helyezése van eddig.