Sport téli olimpia 2018

A rajt után a hasán feküdt, mégis a norvég nyerte az aranyérmet

A norvég Simen Hegstad Krüger nyerte meg a férfi sífutók 30 kilométeres, tömegrajtos versenyét. Pedig a 24 éves sportoló a rajt után 20-25 méterrel elesett és magával rántott három másik versenyzőt is, visszaesett a mezőny végére és botot is kellett cserélnie.

Az első mérőpontnál még a 67. helyen volt, de aztán 25 kilométernél már az élen volt, a végét pedig még meg is nyomta, így nyolc másodpercet verve a másodikra ért célba.

A norvégok kisajátították a dobogót, Martin Johnsrud Sundby lett a második, Hans Christer Holud pedig a harmadik. A címvédő Dario Cologna nem bírta a végét, ő a hatodikként ért célba.