Élő Sport

Super Bowl-győztes a Philadelphia Eagles

Frissítve: 2018. 02. 05. 11:112018. 02. 05. 00:02

A Patriots tízből nyolcszor megverte volna az Eaglest, de az 52. Super Bowlt az Eagles nyerte.

A Philadelphia először, vagy a New Englad hatodszor? Ez volt az este legfontosabb kérdése az LII Super Bowl előtt. A meccset Minneapolisban rendezték, az amerikai himnuszt pedig Pink énekelte.

A meccs eleje a Phillyé volt, bár volt egy mezőnygólváltás az első negyedben, egy touchdownnal az Eagles került előnybe, még ha ki is maradt a jutalomrúgás. A második negyed egy kihagyott Pats mezőnygóllal indult, majd az Eagles szerzett TD-t, de az extra pont megint kimaradt.

Kapaszkodott a New England, de Tom Brady nem tudott elkapni egy könnyűnek tűnő trükkös passzt. Utána Nick Foles megmutatta, hogyan kell ezt, TD-t ért el, ezúttal pedig jött a plusz egy pont is.

Miután a félidőben fellépett Justin Timberlake, utána a Patriots ragadta magához a kezdeményezést, a negyedik negyed elejére pedig fordítani tudtak. Nem sokáig örülhettek, egy necces, de szabályos Zach Ertz TD-vel megint fordított a Philly, majd egy mezőnygóllal a meccset is bebiztosították.

Az Eagles végül 41-33-ra nyert és története első Super Bowlját húzta be. Nem mellesleg ez volt minden idők második legtöbb pontot hozó nagydöntője.

A csereirányító Foles 373 yardot passzolt össze, ebből három TD volt, illetve volt egy elkapása, őt választották az MVP-nek. Brady 505 passzolt yarddal zárt, szintén három TD-átadással.

Eredmény – Super Bowl LII

Philadelphia Eagles – New England Patriots 41-33

Élő hírfolyam
04:22

Vége!

Története során először nyert Super Bowlt a Philadelphia Eagles, 41-33 arányban győzték le a tavalyi bajnok New England Patriotst. Mindkét csapat hatalmasat küzdött, a döntő az utolsó másodpercekig izgalmas volt, de a végén az Eagles meg tudta állítani a Patst.

A mérkőzés a támadó csapatrészek nagy csatáját hozta. Az Eagles végig diktálni tudta a tempót.

04:02

Eagles TD, az állás 38-33

Nick Foles zseniális driveot vezetett. Már csak kevesebb mint 2 és fél perc van hátra. A Pats egyetlen esélye egy touchdown lehet. Bradynek nagyjából 2 perce lesz újra csodát tenni.

03:30

Q&A: Mekkora szerepük van a bírói hibáknak?

Kérdés: Volt már a meccsen vitatott döntés, pl. az Eagles touchdownját vagy az elején a brutális fejelős leterítést. Felmerült a kérdés, a bírók esetleges elfogultsága belejátszik a meccs alakulásába? Két fő két választ adott, elengedtem az egészet a fenébe.

Válasz 1.: Nem sok.

Válasz 2.: G*ci sok.

03:13

29-26

A Phillynek, viszont a Pats csinált egy TD-t. A harmadik negyed hajrájában, Brady passzát Hogan húzta be a gólterület előtt, majd védővel a nyakán bedőlt hat pontért. 3:23 van még vissza a negyedből.

03:10

Na jó, ez zseniális

Tudom, hogy Timberlake-nél már sokkal fontosabb dolgok zajlanak, és mindenkit az foglalkoztat, hogy bent vagy kint volt az a láb, de térjünk kicsit vissza a halftime-hoz. Justin Timberlake nyomott egy kötelező szelfit egy sráccal, aki annyira fiatalnak tűnt, hogy fogalma sem lehet, hogy annó miért lett híres az a csávó, aki itt sztárnak képzeli magát.

Hey Siri, ki az a Justin Timberlake?

02:56

Q&A: Felállt

Kérdés: Ha felállt a támadósor, akkor azt ne gondoljuk, hogy az valami véletlenszerű ökörködés lenne. De akkor mi alapján figuráznak?

Válasz: Az Eagles 800-féle támadó formációt tud. A támadó koordinátor dönt arról, melyiket használják. Ő nincs a pályán, kvázi edző, az irányítónak mondja el rádióhullámokon, melyik felállásban indítsák a támadást. Ennek megfelelően rendeződik el a védelem.

02:53

Timberlake szarvasos felsője jobb volt a show-jánál

Azt nem tudom, miért vette ennyire cowboyosra a stílust, de izgalmasabb volt, mint a saját tizenkét perce. Tökéletes rejtőszín, már nem érné baj az erdőben, az tuti.

MINNEAPOLIS, MN - FEBRUARY 04:  Recording artist Justin Timberlake performs onstage during the Pepsi Super Bowl LII Halftime Show at U.S. Bank Stadium on February 4, 2018 in Minneapolis, Minnesota.  (Photo by Kevin Mazur/WireImage)
Fotó: Kevin Mazur/WireImage

Basszus, csak most esett le, hogy az új lemez (Man of the Woods) a szett oka. Pedig még a hosszú cikkünket is elolvastam Timberlake albumáról és a 2004-es „bakiról”.

Justin Timberlake speaks during the Pepsi Super Bowl LII Halftime Show press conference February 1, 2018 in Minneapolis, Minnesota. / AFP PHOTO / TIMOTHY A. CLARY

Ez a Justin Timberlake már senkiről nem tépi le a melltartót

Az énekes tizennégy év után tér vissza a Super Bowl félidei show-jába, melynek a valaha volt legnagyobb botrányát okozta, mégis a nemzedéke legnagyobb férfi popsztárja lett.

A Twitteren szintén unta a többség, és még NSYNC sem volt. Egy kötelező mashup rengeteg tánccal.

02:34

Prince mégis megjelent

Úgy volt, hogy nem lesz Prince-hologram a félidei műsor alatt, de azért Timberlake duettezett egy kicsit a 2016-bal meghalt énekessel. Prince szülővárosa, Minneapolis lilába öltözött.

MINNEAPOLIS, MN - FEBRUARY 04:  Justin Timberlake performs during the Pepsi Super Bowl LII Halftime Show at U.S. Bank Stadium on February 4, 2018 in Minneapolis, Minnesota.  (Photo by Christian Petersen/Getty Images)
Fotó: Christian Petersen/Getty Images

Na még egyet.

MINNEAPOLIS, MN - FEBRUARY 04:  An image of Prince is projected as Justin Timberlake performs during the Pepsi Super Bowl LII Halftime Show at U.S. Bank Stadium on February 4, 2018 in Minneapolis, Minnesota.  (Photo by Jonathan Daniel/Getty Images)
Fotó: Jonathan Daniel/Getty Images
02:29

Tom Brady vajon hány halftime show-t hagyott ki?

Nyolcat. Merthogy ez a nyolcadik döntője, és biztos van jobb dolga, mint ezeket a fellépéseket hallgatni. Főleg ezt a Timberlake-koncertet.

Justin Timberlake fellépés közben Fotó: Getty Images North Images/Gregory Shamus
02:25

Ennek így semmi értelme

Örülök neki, hogy Justin Timberlake tud táncolni, de nem értem, miért kell egy Super Bowl show-n playbackelni?!

Tök ciki.

De már nyomja a SexyBacket, szóval akkor minden rendben.

Tessék, egy segges a half time-ból.

MINNEAPOLIS, MN - FEBRUARY 04:  Justin Timberlake performs during the Pepsi Super Bowl LII Halftime Show at U.S. Bank Stadium on February 4, 2018 in Minneapolis, Minnesota.  (Photo by Kevin C. Cox/Getty Images)
Fotó: Kevin C. Cox/Getty Images
02:18

Itt a félidő, mindjárt jön Justin, de előtte elemezzünk

Getty Images North A,meria/Aaron P. Bernstein

A Patriots védelme szokásosan gyengén kezdte a mérkőzést, az Eagles könnyen szerzett pontokat. Bradyék aztán elkezdtek hibázni, amit Philly kegyetlenül megbüntetett. A Pats ráadásul elvesztette Brandin Cookst is, akinek a kiütéséért mégcsak büntetést sem kapott az Eagles. Nick Foles a félidő végén aztán megalázta a New Englandet azzal, hogy egy trükkös játék végén ő maga kapta el a passzt.